Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Jacek Majchrowski potwierdza: Wisła Kraków ma nowego właściciela

Reklama

wt., 12/18/2018 - 22:36 -- koscielniakk

Coraz więcej wskazuje na to, że ciemne chmury, które od dłuższego czasu zbierały się nad Wisłą Kraków, niebawem odpłyną w siną dal. Jak przyznał Jacek Majchrowski w rozmowie z Krakow.pl, Biała Gwiazda zostanie przejęta przez fundusz inwestycyjny z Kambodży. Dokumenty miały już zostać podpisane, ale jeszcze potrzeba czasu, zanim nowa umowa wejdzie w życie.

 

 

Jeszcze przed kilkoma dniami, po fiasku rozmów na temat przejęcia klubu przez cztery podmioty: Wojciecha Kwietnia, Wiesława Włodarskiego, Dasta Invest i Antrans wydawało się, że upadek klubu jest nieunikniony. Kilka niezależnych źródeł zaczęło jednak niedługo później informować o tym, ze w tajemnicy toczą się negocjacje z innymi zainteresowanymi. We wtorek miało dojść do decydującego spotkania w Zurychu.

"Wg źródeł ze Szwajcarii Wisła Kraków ma już nowego właściciela i prezesa. Kierunek azjatycki. To oni znaleźli Wisłę i sami złożyli ofertę" - napisał we wtorkowe popołudnie na Twitterze Szymon Jadczak z TVN-u. Później dodał, że rodzinny 

Następnie te rewelacje potwierdził Jacek Majchrowski. Prezydent Krakowa przyznał w rozmowie z serwisem Krakow.pl na Facebooku, że Wisłę ma przejąć fundusz inwestycyjny z Kambodży. Majchrowski stwierdził ponadto, że stosowne dokumenty zostały już podpisane.

Jak uczula jednak "Gazeta Krakowska", parafowanie umowy nie jest tożsame z finalizacją całego przedsięwzięcia, a jedynie z jego kolejnym etapem. "Warunek jest taki, że aby to nastąpiło, nowy właściciel musi przelać 12 mln złotych, które mają pójść na spłatę zaległości licencyjnych, w tym przede wszystkim pensji piłkarzy, którzy na to czekają z niecierpliwością. W umowie jest zapis, że nowy właściciel ma to uczynić w przeciągu kilku dni od momentu podpisania umowy. Nie może to jednak nastąpić później niż do 31 grudnia" - czytamy na gazetakrakowska.pl.

W dalszej kolejności nowy właściciel ma na piśmie zapewnić, że zapewni wystarczające środki, by krakowski klub bez najmniejszych problemów uzyskał licencję na grę w Ekstraklasie także w kolejnym sezonie. Następnie do zarządu ma zostać dokooptowany przedstawiciel nowego inwestora, a ze swoich stanowisk mają odejść prezes Marzena Sarapata i wiceprezes Daniel Gołda. Gdy do zarządu oraz rady nadzorczej dołączą nowi członkowie, będzie można uznać, że proces przejęcia klubu przez nowego właściciela został zakończony.

 

 

Autor: 
------------------
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Potwierdź, że nie jesteś robotem:
18 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.

Reklama