Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Eriksen informuje ze szpitalnego łóżka: „czuję się dobrze”

wt., 06/15/2021 - 21:11 -- MagdalenaL

We wtorek Christian Eriksen po raz pierwszy zamieścił informacje o swoim stanie na Instagramie. Duńczyk, u którego wystąpiło zatrzymanie akcji serca podczas meczu Euro przeciwko Finlandii, nadal leży w szpitalu i oczekuje na dalsze badania.

„Cześć wszystkim. Chcę wam podziękować za miłe i niesamowite wiadomości, które dostałem z całego świata. Znaczą bardzo dużo dla mnie i mojej rodziny”, pisze 29-letni Eriksen przy swoim zdjęciu na Instagramie.

„Czuję się dobrze, biorąc pod uwagę okoliczności. Muszę przejść jeszcze kilka badań w szpitalu, ale czuję się okay. Teraz zamierzam kibicować moim kolegom z duńskiej drużyny przed nadchodzącymi meczami”.

Za pośrednictwem swojego agenta Martina Schootsa Eriksen dał o sobie krótko usłyszeć w Gazzetta dello Sport. Były gracz Ajaksu powiedział, że czuje się dobrze, ale chciałby dokładnie wiedzieć, co było przyczyną zatrzymania akcji serca.

Eriksen musi na razie pozostać w szpitalu

Eriksen upadł w sobotę pod koniec pierwszej połowy w meczu z Finlandią. Pomocnik grający w Internazionale Milano był reanimowany na boisku i dość szybko odzyskał przytomność. Od tego czasu jego sytuacja jest stabilna.

Lekarz duńskiej kadry potwierdził w niedzielę, że choroba Eriksena została spowodowana nagłym zatrzymaniem krążenia. Mężczyzna musi pozostać w szpitalu do czasu zakończenia badań.

Dania zdecydowała się dokończyć przerwany mecz przeciwko Finlandii, jednak przegrała 0:1. Duńczycy kontynuują Euro w czwartek, grając w meczu przeciwko Belgii, która rozpoczęła turniej od zwycięstwa 3:0 nad Rosją.