Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

DRUŻYNA IZRAELA ZAGRZEWA SIĘ DO BITWY Z POLAKAMI POD POMNIKIMEM GETTA WARSZAWSKIEGO

Reklama

pon., 06/10/2019 - 15:45 -- zzzReprezentacja Izraela przeprowadziła ostatnią sesję treningową na stadionie narodowym w Warszawie przed meczem Polska - Izrael do Euro 2020.W południe delegacja ekipy izraelskiej zorganizowała uroczystość pod pomnikiem getta warszawskiego. 

Shino Zuaretz powiedział: 

W tym wyjątkowym miejscu pamięci, które symbolizuje bohaterstwo tych, którzy próbowali desperacko walczyć z przedstawicielami zła na ziemi, stoję dumnie, jako przewodniczący Izraelskiego Związku Piłki Nożnej, aby być tutaj dzisiaj z izraelskim zespołem, oddać hołd bohaterom".

"Krwawa przeszłość, wynik nienawiści, rasizmu, myśli o supremacji jednej rasy nad innymi, spotyka się tutaj dzisiaj z reprezentacją Izraela złożoną z piłkarzy żydowskich i arabskich, z dumą prowadzoną przez kapitana Czerkasę i prowadzoną przez austriacko-izraelski zespół. Zespół, który uhonorował ludzi, równość, walkę z rasizmem i wiarę w zwycięstwo"."Jesteśmy tu po to, by uhonorować pamięć tych, którzy zginęli w imiĘ wartości, które zapewnią, że wszyscy wygramy. No i Jesteśmy tutaj, aby udowodnić, że zawsze będziemy walczyć o zasady tolerancji, równości i szacunku dla innych. Jesteśmy tutaj jako drużyna narodowa Izraela i jest to ogromne zwycięstwo każdego z nas, którzy walczyli tutaj w imię ludzkości 76 lat temu".

Autor: 
ZZZ
Źródło: 

football.org.il

Polub Plportal.pl:

Reklama