Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Arkadiusz Milik wypada z kadry na EURO

Reklama

wt., 06/08/2021 - 22:45 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Wikimedia Commons

Kiepskie wieści z ośrodka w Opalenicy dotarły do kibiców reprezentacji Polski. Arkadiusz Milik z powodu kontuzji lewego kolana nie pojedzie na zbliżające się mistrzostwa Europy.

Napastnik nabawił się urazu w meczu ostatniej kolejki Ligue 1 między jego Olympikiem Marsylia a FC Metz. Mimo tego zawodnik stawił się na zgrupowaniu reprezentacji Polski, gdzie trenował z nieco mniejszym obciążeniem oraz przechodził zabiegi mające przyspieszyć powrót do pełnej dyspozycji – jego uraz lekarze oceniali jako niegroźny, ale bardzo dokuczliwy.

 

Weryfikacja negatywna

Poniedziałkowy trening miał dać ostateczną odpowiedź na pytanie, czy Milik będzie mógł pojechać na EURO. Gdyby piłkarz nie skarżył się na ból w nodze, to szykowałby się do gry w sparingu z Islandią, planowo przez 20 minut. Jednak ze względu na nieustający dyskomfort oraz nie najlepsze wyniki po treningowych badań, podjęto decyzję o odesłaniu napastnika do domu, o czym szerzej pisze portal Łączy nas Piłka: „Ostatecznie po konsultacji z selekcjonerem Paulo Sousą, lekarzem kadry doktorem Jackiem Jaroszewskim oraz samym zawodnikiem, podjęto decyzję, że Milik opuści zgrupowanie. Jak przyznał sam zawodnik, mimo podjętej rehabilitacji, nie czuł się w 100% gotowy, aby móc z pełnym zaangażowaniem rywalizować w turnieju UEFA EURO 2020”.

 

Spore osłabienie

Absencja napastnika na co dzień grającego w Olympique'u Marsylia to bardzo zła wiadomość, bowiem jego bilans w reprezentacji jest co najmniej przyzwoity – w 59 spotkaniach strzelił 15 goli i zaliczył 16 asyst. Miał też za sobą dobrą rundę wiosenną we francuskim klubie, gdzie pojawił się na murawie 16-krotnie i zdobył 10 bramek oraz miał asystę.

Poza tym już wcześniej z grona potencjalnych kadrowiczów wypadli Arkadiusz Reca, Krystian Bielik, Jacek Góralski oraz, co najistotniejsze w kontekście byłego gracza Napoli, Krzysztof Piątek. Tym samym z tercetu najlepszych polskich snajperów ostał się tylko Robert Lewandowski, a większa odpowiedzialność za strzelanie goli spadnie na barki   Jakuba Świerczoka, Dawida Kownackiego i Karola Świderskiego.

Selekcjoner Paulo Sousa nie zdecydował się na powołanie żadnego zawodnika w zastępstwie Milika. Tym samym nieco rozczarowani mogą czuć się gracze z listy rezerwowej: Robert Gumny, Rafał  Augustyniak, Kamil Grosicki i Sebastian Szymański, dla których najprawdopodobniej była to ostatnia okazja na załapanie się do kadry. Zwłaszcza Szymański i Grosicki mogli liczyć, że skoro pojawiło się miejsce dla piłkarza ofensywnego, to oni dostaną szansę wyjazdu.

W ostatnim sprawdzianie przed EURO reprezentacja Polski zmierzy się z Islandią. Po nim przeniesie się do hotelu w Sopocie, który będzie jej bazą wypadową podczas turnieju. Pierwszy mecz biało-czerwonych na mistrzostwach Europy już za niecały tydzień – 14 czerwca o 18.00 ze Słowacją.

 

Autor: 
Hubert Rybkowski
Polub Plportal.pl:

Reklama