Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Argentyński piłkarz aresztowany po uderzeniu sędziny w głowę podczas meczu

Reklama

pt., 08/05/2022 - 15:43 -- MagdalenaL

        Magalí Cortadi na boisku.

Argentyński piłkarz został aresztowany, po uderzeniu sędziny w tył głowy podczas meczu pomiędzy Deportivo Garmense i Deportivo Independencia w regionalnej lidze w Buenos Aires. Podczas wywiadu dla lokalnych mediów sędzia Dalma Magali Cortadi powiedziała, że zagwizdała faul dla gracza Garmense – Cristiana Tirone, który według policji oraz klubu Garmense był agresorem, po czym ów zawodnik zaczął ją obrażać. W rezultacie Cortadi postanowiła pokazać graczowi czerwoną kartkę i po chwili została przez niego uderzona w tył głowy, co spowodowało, że upadła na ziemię.

W nagraniu wideo z tego zdarzenia można zobaczyć, że Tirone musiał być odciągany siłą od Cortadi przez jej dwóch asystentów, zanim został zabrany z boiska przez kilku funkcjonariuszy policji.

W wyniku tego ataku Cortadi została zabrana do lokalnego szpitala, a kiedy już została wypisana, skargę karną przeciwko piłkarzowi.

CNN próbowało skontaktować się z Tirone’em poprzez policję, ale jak dotąd się nie udało.

Według policyjnych źródeł Tirone jest przetrzymywany na posterunku policji w De La Gama, mieście, gdzie doszło do ataku. Źródła informują również, że piłkarz jest przetrzymywany w odosobnieniu i należy się spodziewać, że zostanie on wkrótce przeniesiony do biura prokuratora, aby złożyć zeznania.

Policja informuje, że po złożeniu zeznań prokuratura zadecyduje czy piłkarz zostanie zatrzymany i jakie będą wobec niego zarzuty.

W swoim oświadczeniu Argentyński Związek Piłki Nożnej (AFA) poinformował: „Argenyński Związek Piłki Nożnej odrzuca i potępia działania Cristiana Tirone’a (Dep. Garmense) w stosunku do sędziego Dalmy Cortadi, która była ofiarą przemocy fizycznej podczas drugiej połowy meczu”.

„Ta Izba wraz z Radą Federalną zajmie się tą sprawą i wspomoże sędziego podczas procesu, wzmacniając wytyczne dotyczące tego typu zachowań, których nasz związek nie będzie tolerować”.

„Należy zauważyć, że ten incydent zostanie przekazany do Sądu Dyscyplinarnego w celu nałożenia odpowiednich sankcji na piłkarza i że te nieprawidłowe zachowania nie powtórzą się na żadnym innym z naszych piłkarskich stadionów. Podobnie Departament Równości i Płci, prowadzony przez dr Paulę Ojeda, jest w stałym kontakcie z ofiarą”.

Klub, w którym występuje Tirone – Garmense w swoim oświadczeniu przekazał, że „wyraża stanowczy sprzeciw” wobec takiego ataku.

„Klub wyraża swoją solidarność z sędzią, która została zaatakowana i przekazuje swoje przeprosiny oraz jest do jej dyspozycji w każdej chwili i zobowiązuje się do kontynuowania pracy w celu pozbycia się przemocy w jej wszystkich formach, jak i szkolenia sportowców z poszanowaniem takich wartości jak: dyscyplina, koleżeństwo, zaangażowanie a przede wszystkim szacunek i tolerancja”.

Źródło zdjęcia: https://www.clarin.com/img/2022/08/01/magali-cortadi-en-el-campo___Jo8JT...

Autor: 
Matias Grez, Pilar Leonardi, Hugo Correa / Tłumaczenie: Bartłomiej Wasilewski
Polub Plportal.pl:

Reklama