Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Son Heung-min 'legenda' wybrany do EPL best11 przez Alan Shearer’a

sob., 01/02/2021 - 20:36 -- MagdalenaL

Zdjęcie z poprzedniego miesiąca (6grudnia) przedstawiające szczęśliwego Son Heung-min po strzeleniu gola Arsenalowi na stadionie Tottenham Hotspur w 11 rundzie 2020~21 EPL (Angielska Liga Mistrzów) - podaje AP Yonhap News Agency z Londynu

Zawodowy angielski piłkarz z najwyższą (260) ilością goli w historii piłki nożnej angielskiej ekstraklasy (EPL) Alan Shearer (51 lat) wskazał Son Heung-min'a (29 lat) jako najlepszego gracza pierwszej połowy nadchodzącego sezonu EPL. "Gwiazda Tottenhamu - Son Heung-min, której managerem jest José Mourinho przy asyście Harry Kane w fantastycznym połączeniu strzelił gola " skomplementował Shearer.

Przedstawiciele EPL 1 stycznia (czas lokalny Korei Południowej) na stronie głównej EPL ogłosili 'best 11', wybraną przez Shearer drużynę na pierwszą połowę sezonu 2020~21. Pośród wybranych zawodników do formacji 4-3-3 Shearer'a na pozycji lewego pomocnika znalazł się Son Heung-min. Pośród graczy, Son miał świetny początek sezonu przez co znalazł się na 2 miejscu z 11 golami.

W grupie najlepszych graczy angielskiej ekstraklasy znaleźli się także: na pierwszym miejscu z 12 golami napastnik Mohamed Salah (Liverpool), oprócz Son'a na 2 miejscu Dominic Calvert-Lewin (Everton), Harry Kane (Tottenham), na pozycji pomocnika Jack Grealish (Aston Villa), Bruno Fernandes (Manchester United). Na pozycję obrońcy Shearer wybrał Reece James'a (Chelsea), Wesley Fofana (Leicester City), Jannik Vestergaard’a (Southampton), Andrew Robertson’a (Liverpool) oraz bramkarza Emiliano Martínez'a (Aston Villa).

Son Heung-min, który pod rząd przez ostatnie 2 mecze nie strzelił gola, 2 stycznia o 21:30 zawalczy w 17 rundzie meczu domowego z Leeds United o swój 12 gol w sezonie oraz o 100 gol dla Tottenham Hotspur.