Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Wybrano zespoły marzeń NBA

Reklama

czw., 06/17/2021 - 12:39 -- MagdalenaL

Center Nikola Jokić z Denver Nuggets - MVP sezonu zasadniczego NBA 2020/21, dwukrotny MVP ligi Giannis Antetokounmpo z Milwaukee Bucks oraz lider Golden State Warriors Stephen Curry to czołowe postacie najlepszej piątki bieżącego sezonu zasadniczego NBA, zwanej All-NBA First Team.

Dla Greka, który jako jedyny został wybrany do pierwszego zespołu na wszystkich stu kartach do głosowania, jest to trzecie z rzędu takie wyróżnienie, a piąte ogółem do All-NBA Team. Jokić, pierwszy w historii zawodnik Denver Nuggets z tytułem MVP, został wybrany do najlepszej drużyny przez 99 głosujących, co udało mu się drugi raz w ostatnich trzech latach. Curry, który w tym sezonie rzucał średnio najwięcej punktów na mecz (32), został 98-krotnie wskazany do First Team, co jest dla niego czwartym takim wyróżnieniem, a siódmym jeśli chodzi o All-NBA Team.

Poza Antetokuonmpo (500 punktów), Jokiciem (498) oraz Currym (496) w czołowej piątce znaleźli się rzucający obrońca Dallas Mavericks Luka Doncić (402, 55 głosów do First Team), a także Kawhi Leonard, niski skrzydłowy LA Clippers (323, 28 First Team). Dla zawodnika klubu z Kalifornii jest to trzeci raz, gdy znalazł się w gronie najlepszych, a piąte ogółem wyróżnienie All-NBA Team. W przypadku Słoweńca jest to drugi raz z rzędu, gdy uzyskał on miejsce w First Team, a rozgrywa dopiero trzeci sezon w lidze. Ostatnio takim wyczynem mógł się pochwalić Tim Duncan, który w trzech pierwszych sezonach (1997/98-1999/2000) trzykrotnie znalazł się wśród najlepszych. Jednocześnie Doncić jest zaledwie czwartym graczem z więcej niż jedną selekcją do First Team przed ukończeniem 23. roku życia – wcześniej dokonali tego Rick Barry, Kevin Durant oraz Max Zaslofsky.

W drugiej piątce sezonu 2020/21 znaleźli się rzucający obrońca Portland Trail Blazers Damian Lillard (372 pkt.), center Philadelphia 76ers Joel Embiid (352), rozgrywający Phoenix Suns Chris Paul (311), silny skrzydłowy New York Knicks Julius Randle (253) oraz niski skrzydłowy LA Lakers LeBron James (174).

Trzeci zespół NBA 2020/21 stworzyli center Utah Jazz Rudy Gobert (148), silny skrzydłwy Jimmy Butler z Miami Heat (131), niski skrzydłowy LA Clippers Paul George (89), rzucający obrońca Washington Wizards Bradley Beal (71) oraz rozgrywający Brooklyn Nets Kyrie Irving (61).

Dla LeBrona James jest to już 17 raz (rekord), gdy został wybrany do All-NBA Team. Trzynastokrotnie (również rekord) był w pierwszej piątce, trzykrotnie w drugiej, a raz w trzeciej. Dla Chrisa Paula to dziesiąty raz w All-NBA Team, żaden aktywny zawodnik poza Jamesem nie ma więcej.

Wyboru dokonał stuosobowy panel, składający się z osób zajmujących się sportem oraz przedstawicieli nadawców transmitujących NBA. Za każdy głos do First Team uzyskiwało się pięć punkt, do Second Team trzy oczka, a do Third Team punkt. Głosujący wybierali po dwóch obwodowych, dwóch skrzydłowych oraz centra do każdego zespołu, na podstawie tego, gdzie najczęściej występował dany zawodnik. Gracze, którzy uzyskali punkty na kilku pozycjach, przy ustalaniu zwycięskich piątek byli brani pod uwagę na pozycji, gdzie zdobyli najwięcej głosów.

Autor: 
tłum. Hubert Rybkowski
Źródło: 

nba.com

Polub Plportal.pl:

Reklama