Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

NBA. Golden State Warriors nie zagrają w fazie play-off

Reklama

wt., 05/25/2021 - 00:03 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Wikimedia Commons

Koszykarze Golden State Warriors nie zagrają w fazie play-off NBA. Podopieczni Steve’a Kerra ulegli we własnej hali 112:117 po dogrywce drużynie Memphis Grizzlies w decydującym spotkaniu i stracili wszelkie szanse na tę fazę rozgrywek.

Niekwestionowanym bohaterem tego meczu był Ja Morant, który rzucił 35 punktów, zaliczył 6 asyst i tyle samo razy zbierał piłkę z tablicy. Najlepszy debiutant poprzedniego sezonu dwukrotnie trafił do kosza w ostatnich sekundach dogrywki, dzięki czemu pogrążył zespół z San Francisco i zakończył ich marzenia na występie w decydującej fazie sezonu NBA.

Po drugiej stronie na jakiekolwiek uznanie zasługuje lider Warriors – Stephen Curry, który uzyskał 39 punktów. Mimo imponującej zdobyczy punktowej wcale nie był to najlepszy mecz w jego wykonaniu. Curry miał dość słabą skuteczność rzutową, albowiem trafił do kosza jedynie 13 razy na wszystkie 28 prób oraz siedem razy stracił piłkę na rzecz rywali.

Memphis Grizzlies dołączają tym samym do elitarnego grona drużyn, które wystąpią w tegorocznych sezonowych play-offach. Swoje zmagania w tej fazie rozpoczną oni w poniedziałek, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z Utah Jazz.

Autor: 
Kamil Chruściel
Polub Plportal.pl:

Reklama