Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

LA Lakers za burtą play-offów

Reklama

sob., 06/05/2021 - 11:17 -- MagdalenaL

                                                 Zdjęcie: Wikimedia Commons

 

Aktualni mistrzowie NBA doznali szokującej porażki w serii z Phoenix Suns w pierwszej rundzie fazy finałowej.

Bohaterem ,,Słońc” był Devin Booker, który zdobył 47 punktów i zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo w serii 4-2. ,,Jeziorowcy” są pierwszym mistrzem od czasów San Antonio Spurs z 2015, który obronę tytułu zakończył na tym etapie rozgrywek.

Wśród pokonanych najlepszy był LeBron James, autor 29 oczek. Dla niego jest to pierwszy przypadek w historii występów w NBA, gdy odpada w pierwszej rundzie play-offów.

Phoenix Suns w półfinale Konferencji Zachodniej zmierzą się z Denver Nuggets, którzy okazali się lepsi od Portland Trail Blazers, zwyciężając 4-2. Bohaterem meczu był Nikola Jokić, zdobywca 36 punktów dla wygranych. Z pięciu ostatnich sezonów Blazers aż cztery kończyli na pierwszej przeszkodzie w play-offach.

Zabrakło Daviesa, zabraknie i Jamesa

LeBron James wygrał 14 poprzednich rywalizacji pierwszej rundy fazy finałowej, dlatego za wszelką cenę chciał podtrzymać dobrą passę i uniknąć eliminacji już na tym etapie sezonu. Co więcej, ostatni raz z drużyną z tej samej konferencji przegrał w play-offach w 2010, gdy jego Cleveland Cavaliers ulegli Boston Celtics – od tego czasu co roku (wyjątkiem sezon 2018/19 i eliminacja po fazie zasadniczej) dochodził do wielkiego finału NBA.

Lakers byli drużyną, która wyeliminowała ,,Słońca” gdy te po raz ostatni grały one w fazie finałowej w sezonie 2009/10. Tym razem ich plany pokrzyżowała kontuzja pachwiny Anthony'ego Davisa. Uraz podkoszowego zmusił go do zejścia z boiska w czwartym meczu i opuszczenia piątego spotkania serii. Wczoraj wrócił do gry, jednak wytrzymał tylko pięć minut.

Absencja czołowego gracza ekipy z Kalifornii pozwoliła Phoenix Suns na przejęcie kontroli na parkiecie, a później spokojne dowiezienie korzystnego rezultatu. Już w pierwszej kwarcie popis dał Devin Booker, rzucając aż 22 punkty, co dało Arizończykom prowadzenie 36-14. Nie dali go sobie wydrzeć do końca spotkania, które zakończyło się wynikiem 113-100.

W pomeczowych wywiadach Booker dawał do zrozumienia, jak wiele znaczy dla niego taki występ: ,,Całe życie pracowałem na tę chwilę, stąd w kluczowym momencie nie mogłem usunąć się w cień. Liczne poświecenia doprowadziły mnie do meczów takich jak ten, więc musiałem dać z siebie wszystko. Wiedzieliśmy, że nie dotrzemy tam gdzie chcemy bez pokonania Lakers i udało nam się to zrobić już w pierwszej rundzie”.

Autor: 
bbc.com , tłumaczenie: Hubert Rybkowski
Polub Plportal.pl:

Reklama