Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Simone Biles wycofuje się z finału gimnastyki sportowej kobiet z „powodów medycznych”

Reklama

śr., 07/28/2021 - 12:32 -- MagdalenaL

Simone Biles w objęciach swojej trenerki, Cecile Landi, po tym, jak wycofała się z finału wieloboju gimnastycznego kobiet. Zdjęcie: Ezra Shaw/Getty Images

Czterokrotna mistrzyni olimpijska jest jedną z twarzy Tokio 2020. Amerykanka wycofuje się z rozgrywek po przeskoczeniu przez kozła w trakcie wtorkowych zawodów. Rosja zdobywa złoto, drugie miejsce zajmuje USA, a brąz trafia do Wielkiej Brytanii.

Simone Biles musiała wycofać się we wtorek z finału reprezentacji kobiet na Igrzyskach w Tokio z powodu nieokreślonych problemów medycznej po zmaganiach ze skokiem przez kozła. Ta sytuacja pozostawia pytania, czy czterokrotna mistrzyni olimpijska będzie w stanie konkurować – i to na wysokim poziomie – do końca zawodów.

Pod jej nieobecność Rosyjski Komitet Olimpijski wywalczył złoty medal, spokojnie pokonując drużynę USA, która spisała się wspaniale bez swojej największej gwiazdy. To pierwszy raz od 2010 roku, kiedy Stany Zjednoczone przegrały ważne zawody drużynowe w gimnastyce.

Krążą plotki, że Biles wycofała się z igrzysk z powodu problemów związanych ze zdrowiem psychicznym, a amerykańska gazeta „Gymnastic" wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że ​​mistrzyni olimpijska podjęła tę decyzję z powodów medycznych. Simone Biles wycofała się z finałowych zawodów drużynowych z powodu powodów medycznych. Będzie codziennie poddawana ocenie w celu ustalenia, czy może uzyskać zgodę lekarską do udziału na przyszłe zawodach - czytamy w oświadczeniu.

Początkowo Biles próbowała przeskoczyć przez kozła zwanego, jako Amanar i, którego prawie zawsze udało jej się wykonać. Jednak, gdy skoczyła, jej ustawienie ciała pogorszyło się i udało jej się wykonać jedynie półtora skrętu przed niechlujnym lądowaniem. Sędzia przyznał jej wyjątkowo niską notę ​​13.700 punktów.

Simone Biles wróciła na posadzkę, by kibicować swoim koleżankom z drużyny. Zdjęcie: Laurence Griffiths/Getty Images

Biles została natychmiast otoczona przez swoich trenerów, po czym jeden z nich zabrał ją z areny. Po swoim powrocie nie brała już udziału w zawodach, ale przez całą noc zdawała się być w dobrym nastroju, nieustannie kibicując swoim koleżankom z drużyny.

Mimo tego, że w zespół rosyjski wyprzedził drużynę amerykańską w trakcie, gdy Biles jeszcze brała udział w kwalifikacjach, Amerykanie mogą poszczyć się solidnymi występami, a zwłaszcza Sunisa Lee. Nie udało im się jednak pokonać przewagi Rosji i wspaniałego występu 16-letniej Wiktorii Listunowej.

Tymczasem dzięki wspaniałym występom Jessiki i Jennifer Gadirovych, Amelie Morgan i Alice Kinselli Wielka Brytania zapewniła sobie zdumiewający brąz.

 

Autor: 
Tumaini Carayol tłum. Anna Zawadzka
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama