Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Rie Matsubara zastąpi kontuzjowaną Kiko Yokotę w składzie Olimpijskiej Gimnastyki Rytmicznej

Reklama

śr., 08/04/2021 - 16:55 -- MagdalenaL

Japoński Komitet Olimpijski (JOC) ogłosił, że Kiko Yokota, członkini olimpijskiej drużyny gimnastyki rytmicznej, zostanie zastąpiona przez Rie Matsubarę z powodu kontuzji.

Zespół gimnastyki rytmicznej, Fairy Japan, składał się z pięciu członkiń: Sayuri Sugimoto, Sakury Noshitani, Nanami Takenaki, Ayuki Suzuki oraz Kiko Yokoty. Trzeciego sierpnia JOC ogłosiło, że Yokota doznała kontuzji podczas treningu i zostanie zastąpiona przez Matsubarę.

Matsubara ma 27 lat i pochodzi z prefektury Gifu. Poświęca się zawodom od najmłodszych lat, w 2009 roku dołączyła do Kadry Narodowej, wykorzystując swoje dynamiczne skoki i obroty na swoją korzyść.

Startowała na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku, a na Mistrzostwach Świata w 2019 roku  jako najstarsza członkini przyczyniła się do zdobycia pierwszego od 44 lat srebrnego medalu w konkurencji drużynowej.

W styczniu ubiegłego roku doznała poważnej kontuzji podczas treningu — złamała lewą nogę, ale uczestniczyła w treningach drużyny, kontynuując leczenie i rehabilitację. Zespół gimnastyki rytmicznej będzie rywalizował w dniach 7 i 8 sierpnia.

Autor: 
Tłum. Zofia Miecznikowska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama