Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Mistrzostwa świata w lekkiej atletyce przełożone

Reklama

czw., 04/02/2020 - 16:10 -- Anonim (niezweryfikowany)

Pokłosiem decyzji o przesunięciu Igrzysk Olimpijskich na 2021 rok jest również przełożenie najważniejszej imprezy dla lekkoatletów. World Athletics ogłosił, że mistrzostwa świata odbędą się w 2022 roku.

 

W poniedziałek Międzynarodowy Komitet Olimpijski zaprezentował nową datę igrzysk olimpijskich w Tokio. Decyzja o przesunięciu imprezy podyktowana była szerzącą się pandemią koronawirusa i naciskiem ze strony krajowych federacji. Walka sportowa rozpocznie się ceremonią otwarcia 24 lipca i potrwa do 8 sierpnia. Nowa data mogłaby stanowić problem szczególnie dla lekkoatletów, w tym samym czasie miały odbywać się bowiem lekkoatletyczne mistrzostwa globu w amerykańskim Eugene.

"Popieramy nową datę igrzysk olimpijskich, bo to daje sportowcom czas na powrót do treningów i przygotowanie się do zawodów. Wszyscy muszą być elastyczni i gotowi na kompromisy. Dlatego współpracujemy z organizatorem MŚ w lekkiej atletyce nad nowym terminem w 2022 roku" - informuje World Athletics. „Prowadzimy również rozmowy z organizatorami Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej i mistrzostw Europy w lekkoatletyce” – można przeczytać w oświadczeniu.

W tym samym czasie, co nowy termin igrzysk miała odbyć się również inna wielka impreza sportowa ‒ mistrzostwa świata w pływaniu. Początkowo zaplanowana była w terminie między 16 lipca a 1 sierpnia 2021 roku. "FINA będzie teraz konsultować się z organizatorami mistrzostw świata FINA 2021 w Fukuoce, aby zbadać zmianę proponowanych terminów mistrzostw. FINA będzie również konsultować się z zainteresowanymi stronami, w tym sportowcami, trenerami, federacjami krajowymi, partnerami telewizyjnymi i sponsorami w celu ustalenia najbardziej odpowiedniego rozwiązania" ‒ informuje w oświadczeniu Międzynarodowa Federacja Pływacka.

Autor: 
Agnieszka Żarnowiecka
Źródło: 

Onet

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama