Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Karolina Kołeczek poza kadrą olimpijską

Reklama

śr., 06/30/2021 - 17:03 -- MagdalenaL

zdjęcia: Wikimedia Commons

Lekkoatletka musi zrezygnować ze startu w Tokio z powodu problemów zdrowotnych. Sprawa ciągnie się od kilku miesięcy, bowiem od początku marca zawodniczka nie bierze udziału w zawodach organizowanych na otwartym stadionie.

W ostatnim czasie Kołeczek wyrastała na czołową postać polskich biegów przez płotki na dystansie 100 metrów. Na tegorocznych halowych mistrzostwach Europy w Toruniu udało jej się złamać barierę ośmiu sekund (7,96), co było ósmym wynikiem w historii Polski. W Tokio miała przebić wynik z ostatnich mistrzostw świata w Katarze, gdzie odpadła w półfinale.

Początkowo biegaczka miała wypaść z zawodów oraz zgrupowań reprezentacji do końca maja, choć dosyć niepokojąco brzmiały słowa Krzysztofa Kęckiego, szefa szkolenia PZLA: ,,Karolina jest pod stałą opieką lekarza kadry Jarosława Krzywańskiego. Niebawem ma kluczową konsultację medyczną. Od niej zależy, czy otrzyma zielone światło do uprawiania sportu”.

Znacznie więcej dowiedzieliśmy się dopiero z wpisu na jednym z portali społecznościowych, który zamieściła Kołeczek w zeszłym tygodniu: ,,W tym roku nie zobaczycie mnie podczas Mistrzostw Polski w Poznaniu. Niestety z powodu zakrzepicy nie mogłam kontynuować przygotowań do sezonu. Zapewniam, że z moim zdrowiem jest coraz lepiej i niedługo wracam do treningów”.

Tak długa przerwa nie mogła jednak nie pozostawić śladów na dyspozycji zawodniczki, w związku z czym została ona wykreślona z listy sportowców zakwalifikowanych na igrzyska, przygotowaną przez World Athletics.

Przypomnijmy że to już trzecie osłabienie reprezentacji polskich lekkoatletów w ostatnich dniach. Ze startu w tokijskiej imprezie zrezygnowali bowiem Adam Kszczot (bieg na 800 metrów) oraz Sofia Ennaoui (bieg na 1500 metrów).

Autor: 
Hubert Rybkowski
Źródło: 

tvpsport.pl

Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama