Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Igrzyska Olimpijskie przełożone na 2021 rok. Co dalej z wioską olimpijską?

Reklama

sob., 03/28/2020 - 22:54 -- Anonim (niezweryfikowany)

Kilka dni temu Międzynarodowy Komitet Olimpijski po wielu spekulacjach oficjalnie ogłosił przeniesienie największej imprezy dla sportowców na przyszły rok. Wraz z decyzją pojawia się wiele nowych problemów m.in. wioska olimpijska, w której mieszkania zostały już wcześniej sprzedane.

Jak donosi niemiecki „Bild” przeniesienie imprezy może mieć znaczny wpływ na sytuację wioski olimpijskiej, w której nocują narodowe reprezentacje. Istnieje duża możliwość, że w przyszłym roku sportowcy nie zamieszkają w jednym miejscu.

Japończycy budując wioskę założyli, że po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio mieszkania zostaną sprzedane. Nie było żadnych problemów ze znalezieniem chętnych i wszystkie nieruchomości znalazły nowych właścicieli. Po 9 sierpnia, kiedy to miały się zakończyć olimpijskie zmagania, Japończycy mieli wprowadzać się do swoich mieszkań. – „Robimy, co możemy, by zapewnić istnienie wioski olimpijskiej. To tam zawsze bije serce imprezy. Przed nami niespotykane wyzwanie” - komentuje szef MKOl Thomas Bach.

Póki co władze nie znają odpowiedzi na pytanie, jak wyglądać będzie wioska olimpijska. Bardzo prawdopodobna staje się jednak konieczność budowy drugiej znajdującej się w innej lokalizacji.

Autor: 
Agnieszka Żarnowiecka
Źródło: 

wp.pl

Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama