Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Ewa Swoboda nie wystartuje w Tokio

Reklama

śr., 07/14/2021 - 01:23 -- MagdalenaL

zdjecie: Wikimedia Commons

Lekkoatletka musiała zrezygnować z występu w igrzyskach z powodu urazu, który wykluczył ją już z czerwcowych mistrzostw Polski, a dał o sobie znać podczas jednej z wcześniejszy imprez.

Kontuzja ciągnęła się za Swobodą już od dłuższego czasu, a odnowiła się już w trakcie Memoriału Kusocińskiego w Chorzowie. A gdy zabrakło jej na krajowym czempionacie, można było spodziewać się, że sprawa jest naprawdę poważna.

Jako pierwszy o sytacji 23-latki poinformował we wtorek dziennikarz Jakub Balcerski z redakcji sport.pl. Nieco później na oficjalnej stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki pojawił się lakoniczny komunikat, który potwierdził nieoficjalne doniesienia. Do sprawy nie chciała się odnieść Iwona Krupa, czyli trenerka lekkoatletki.

Dużo więcej kibice dowiedzieli się z wpisu, który zawodniczka zamieściła na jednym z portali społecznościowych: ,,Pora na jakieś wyjaśnienia. Czekałam z tą wiadomością długi czas. Rok 2021 jest dla mnie bardzo pechowy , tutaj koronawirus na hali, teraz cholerna kontuzja która pogłębiła się podczas Memoriału Kusocińskiego. Byłam przekonana, że już sobie z tym poradziłam a tutaj nie dość, że zapalenie rozcięgna podeszwowego to jeszcze w 60% naderwany prostownik krótki palców. Ten rok miał być sztosem, forma była kosmiczna, wszystko było idealnie ale niestety taki jest sport; kruchy. Kontynuuje swoje rehabilitacje i trzymam kciuki za całą naszą reprezentację.”

Jak powiedział wiceprezes PZLA Tomasz Majewski, w związku z tą absencją zmiany w kadrze nie będzie, gdyż takiej możliwości po prostu nie ma. W stolicy Japonii biegaczka miała startować w biegu na 100 metrów oraz w sztafecie 4x100 metrów. W drugiej z wymienionych konkurencji została zgłoszona zawodniczka rezerwowa.

Ewa Swodoba to jedna z czołowych sprinterek nie tylko w skali Polski. Świadczyć o tym mogą choćby dwa medale halowych mistrzostw Europy, zdobyte w biegu na 60 metrów – srebro z Belgradu z 2017 oraz złoto z Glasgow z 2019. Na ostatnich mistrzostwach świata w Dosze w 2019 Polka zakwalifikowała się do półfinału.

Autor: 
Hubert Rybkowski
Źródło: 

PAP

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama