Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Olimpijczycy w Tokio są monitorowani całą dobę przez japońskie władze

Reklama

czw., 06/10/2021 - 00:32 -- MagdalenaL

Atleci, którzy uczestniczą w tegorocznych Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, są obserwowani przez japońskie władze 24 godziny na dobę. Podczas pobytu w metropolii sportowcy muszą obowiązkowo zezwolić na obserwację poprzez system GPS. Kto złamie obowiązujące surowe obostrzenia związane z Covid-19, może spodziewać się nałożonych sankcji.

Wcześniej zapowiedziano, że postępowanie urzędników oraz przedstawicieli mediów jest ściśle monitorowane. Kontrola osób związanych z igrzyskami jest najnowszym z serii surowych przepisów, które będą obowiązywać tego lata w stolicy Japonii.

Zarówno sportowcy, jak i inni powiązani z tym wydarzeniem ludzie mają ograniczoną wolność przemieszczania się. Po przybyciu na lotnisko w Tokio trzeba okazać przeprowadzony ostatnio negatywny test na koronawirusa.

Wszyscy sportowcy, czyli łącznie 11 tysięcy osób z 206 krajów, przechodzą codziennie test na koronawirusa. Jeśli sportowiec uzyska wynik pozytywny, wtedy zostanie on powstrzymany od uczestniczenia w igrzyskach. Atleci są zobowiązani, by opuścić Japonię w ciągu 48 godzin po skończeniu zawodów.

90 sekund

Dziennikarze będą mogli śledzić tylko jeden sport dziennie, pod warunkiem, że jest to wcześniej uzgodnione. Otrzymają również możliwość, by po skończonych zawodach przeprowadzić wywiady z zawodnikami w przeciągu 90 sekund, w miejscu zwanym ‘strefą mieszaną’. Ponadto przedstawiciele mediów mogą poruszać się po Tokio wyłącznie oficjalnym środkiem transportu i nie mogą przebywać w miejscach publicznych, takich jak kawiarnie i restauracje.

Wcześniej ogłoszono, że zagraniczni widzowie nie są mile widziani na Letnich Igrzyskach Olimpijskich. To, czy Japończycy będą mogli zająć miejsca na trybunach, zostanie ustalone pod koniec czerwca. Kilka tygodni temu komitet organizacyjny drastycznie zmniejszył liczbę mile widzianych urzędników.

Autor: 
tłum. Agata Furmanek
Polub Plportal.pl:

Reklama