Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

IO: organizatorzy oburzeni połączeniem loga igrzysk z koronawirusem

Reklama

wt., 05/19/2020 - 20:06 -- moderator2

Foto: AFP IO

 

Organizatorzy igrzysk w Tokio są oburzeni połączeniem loga ich imprezy z koronawirusem. Takie zestawienie znalazło się na okładce magazynu "Klub Zagranicznych Korespondentów Japonii".

Rzecznik prasowy igrzysk w Tokio Masa Takaya poinformował, że organizatorzy olimpijskich zmagań domagają się od wydawców usunięcia wspomnianego obrazu.

"Widok takiego zniekształcenia loga igrzysk i połączenia go z koronawirusem, który wpływa na życie ludzkości i pojedynczych osób, gospodarkę oraz społeczeństwo, jest wielkim rozczarowaniem. Projekt okładki wyraźnie wykorzystuje motyw naszego emblematu. Dlatego uważamy, że stanowi to naruszenie naszego zabezpieczonego pod względem legalnym prawa autorskiego do tego loga Tokio2020" - podkreślił.

Nie odpowiedział bezpośrednio na pytanie, czy rozważane jest podjęcie kroków prawnych w tej sprawie. Zaznaczył, że negocjacje toczą się na stopie prywatnej.

Autor: 
Redakcja Onet.pl
Źródło: 

Onet.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama