Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Mimo ograniczonych finansów ministerstwo próbuje zainwestować w Jaïra Tjona En Fa

Reklama

pon., 08/30/2021 - 08:50 -- MagdalenaL

Ministra Rozwoju Regionalnego i Sportu wręcza nagrodę czołowemu sportowcowi Jaïrowi Tjonowi En Fa (zdj. Waterkant.net)

Mimo niewielkich środków finansowych, które ma do dyspozycji Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Sportu, starają się je zainwestować w Jaïra Tjona En Fa. Tak mówiła wczoraj ministra sportu Gracia Emanuël podczas wizyty kolarza torowego w ministerstwie.

“Ministerstwo będzie współpracować ze wszystkimi podmiotami jak Surinamski Komitet Olimpijski, federacje, sportowcy i seniorzy, nad planem zapewnienia wsparcia wszystkim sportowcom reprezentującym Surinam podczas międzynarodowych spotkań. Ministerstwo dąży do poświęcenia większej uwagi najlepszym sportowcom w nadchodzącym okresie. Z niewielkimi środkami, które posiadamy jako ministerstwo, staramy się współpracować, żeby poprzez czołowych sportowców nasz kraj znalazł się wysoko w świecie” - mówi Emanuël.

Ministra jest bardzo zadowolona z wydajności najbardziej uwielbianego sportowca. Ministra zachęciła go do dalszej ciężkiej pracy dla ukochanego kraju. “Dzięki twoim wynikom Surinam stał znów w blasku fleszy podczas Igrzysk Olimpijskich 2020, jeśli chodzi o kolarstwo torowe” - powiedziała.

Prowadzi ona rozmowy z rządem, by zapewnić potrzebne wsparcie kolarzowi torowemu, żeby mógł odbyć niezapomniany wyścig podczas Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu. Ministra dodaje również, że wspiera wszystkich sportowców. Drzwi do jej biura stoją dla nich zawsze otworem.

Kolarz torowy Tjon En Fa jest bardzo wdzięczny ministerstwu za wkład, jaki chcą wnieść. “Mieszkam, trenuję i uczę się za granicą. Niestety nie mogę mieszkać we własnym kraju, ponieważ nie ma tam obiektów pozwalających mi się dobrze przygotować. Podczas rozmowy zdradził też, że jego kolejnymi zawodami będą „Mistrzostwa Świata” we Francji, które odbędą się w październiku tego roku.

Tjon En Fa ponownie wyjedzie za granicę w niedzielę, żeby przygotowywać się do Mistrzostw Świata. Sportowiec otrzymał od ministry duży upominek w postaci nagrody i kwiatów. Ministerstwo w trakcie wyścigów pozostanie w kontakcie z rodzicami kolarza torowego.

Autor: 
Tłumaczyła: Maria Stengert
Polub Plportal.pl:

Reklama