Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Open 2021: Andy Murray „stracił szacunek” do Stefanosa Tsitsipasa po seriach w toalecie

śr., 09/01/2021 - 12:47 -- MagdalenaL

Andy Murray ogłosił, że „stracił szacunek” do rozstawionego z numerem trzecim Stefanosa Tsitsipasa podczas zaciętego meczu w turnieju US Open. Brytyjczyk oskarżył przeciwnika o oszukiwanie, ponieważ, jak twierdzi, jego przerwy w toalecie były zbyt długie.

Murray’a zdenerwowało zachowanie Greka, ponieważ ten wziął 8-minutową przerwę na toaletę przed piątym setem w ich meczu w pierwszej rundzie. 23-letni Tsitsipas zwyciężył w decydującym secie i wygrał mecz 2-6, 7-6 (9-7), 3-6, 6-3, 6-4.
Nie chodzi o zejście z kortu, tylko o ilość czasu, wyjaśnił Murray. To nonsens i on o tym wie. Trzykrotny mistrz Wielkiego Szlema dodał: To mnie drażni, bo brzmi to tak, jakbym był zazdrosny z powodu przegranej. Gdybym wygrał, powiedziałbym to samo, obiecuję.

Tsitsipas nie złamał żadnych zasad i opuścił kort na przerwę na toaletę także na końcu drugiego seta oraz miał przerwę medyczną z powodu kontuzji stopy przed czwartym setem. Jestem rozczarowany, bo uważam, że to wpłynęło na wynik meczu - powiedział Murray. Nie twierdzę, że przez to wygrał mecz, ale wpłynęło to na wydarzenia po tych przerwach.

Podczas ostatniego seta, w którym Murray został zdecydowanie przełamany w pierwszym gemie, 34-letni Szkot krzyknął do swojego boksu: „To oszustwo”.
Tenisista skarżył się również na długość przerw Tsitsipasa głównemu sędziemu Nico Helwerthowi oraz kierownikowi meczów na US Open, Gerry’emu Armstrongowi. Nigdy nie zajmowało mi tyle chodzenie do toalety - powiedział Murray Armstrongowi.

Później Tsitsipas oświadczył, że podczas swojej kariery postępuje zgodnie z zasadami. Finalista French Open wyjaśnił długość przerw, mówiąc: Myślę, że to jasne, że zabrałem ze sobą ubrania, gdy opuszczałem kort. Tyle czasu zajęła mi zmiana ubrań i powrót na kort, to chwilę trwa.

Zawodnicy mają prawo do dwóch przerw na toaletę oraz zmianę ubrań w pięciosetowych meczach, zastrzegając, że przerwy są dozwolone tylko na końcu seta. Jak głoszą zasady Wielkiego Szlema, „zawodnik może poprosić o zezwolenie na opuszczenie kortu na wyjście do toalety na odpowiednio długi czas”.

Tsitsipas zapytany, czy rozumie gniew Murray’a, odpowiedział: Jeśli ma mi coś do powiedzenia, powinniśmy porozmawiać, żeby zrozumieć, co poszło nie tak.
Nie sądzę, że złamałem jakiekolwiek zasady, nie wiem, jak czuje się mój przeciwnik, gdy gramy mecz. To nie jest mój priorytet.

Murray twierdzi, że długie przerwy w tak „brutalnym” meczu mogą wpływać fizycznie na zawodników i zaapelował o zmianę zasad, ponieważ „nie są dobre dla sportu, nie są dobre dla telewizji i nie są dobre dla fanów”.

Za każdym razem działo się to przed moim serwisem. Co więcej, w czwartym secie, kiedy było 30-0 dla mnie, opuścił kort i twierdzę, że zmienił rakietę - dodał były numer jeden światowego rankingu. To nie był przypadek, że działo się to właśnie wtedy. Bardzo go cenię, uważam, że jest doskonałym zawodnikiem, że świetnie gra. Jednak nie mam w ogóle czasu na takie rzeczy i straciłem do niego szacunek.