Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Gary Kirsten głównym kandydatem do objęcia stanowiska trenera testowego reprezentacji Anglii

Reklama

czw., 05/05/2022 - 23:11 -- MagdalenaL

Zdjęcie

Były południowoafrykański pałkarz Gary Kirsten został uznany za głównego kandydata do objęcia stanowiska trenera Anglii, po tym, jak nowy dyrektor EBC Rob Key postanowił podzielić role trenera pomiędzy różne formaty. Wcześniej jednym z rozważanych kandydatów był były trener Australii Justin Langer, jednak według nowych doniesień może on nie być brany pod uwagę, natomiast jego były kolega z drużyny Simon Katich może otrzymać jedno ze stanowisk.

Anglia poszukuje nowego trenera, po tym, jak Chris Silverwood został zwolniony po fatalnym występie Anglii w meczu Ashes, a Paul Collingwood został mianowany tymczasowym trenerem na tournée po Indiach Zachodnich. Kirsten, który prowadził RPA i Indie do mistrzostwa świata w 2011 roku, powiedział wcześniej, że chciałby objąć tę funkcję tylko wtedy, jeśli nie będzie ona dotyczyła wszystkich formatów. Dodał, że rozważy to, gdy rozstrzygnie się dylemat dotyczący podziału funkcji trenera.

„Praca dla Anglii jest zawsze brana pod uwagę, ponieważ jest to ogromny zaszczyt. Odbyłem tę rolę już dwa razy i zawsze dawałem jasno do zrozumienia, że nigdy nie zobowiążę się do pracy we wszystkich formatach” – powiedział Kirsten w grudniu ubiegłego roku.

„Kiedy międzynarodowy zarząd krykieta dojdzie do wniosku, że trzeba rozdzielić role trenerskie, wtedy będzie to brane pod uwagę” – dodał.

Justin Langer nie jest już kandydatem: donosi Telegraph

Według Nicka Houlta z Telegraph, Langer może nie być potencjalnym pretendentem do objęcia posady głównego trenera Anglii. Powodem jest pomysł podziału funkcji trenerskich, a także wątpliwości co do współpracy Bena Stokesa z Langerem. Mimo że Stokes nie został zatwierdzony jako kapitan reprezentacji Anglii, najprawdopodobniej pozostanie głównym kandydatem do objęcia tej posady.

„Langer nie jest już kandydatem, częściowo dlatego, że Anglia chce rozdzielić obowiązki trenerskie i ma wątpliwości, czy będzie mu się dobrze współpracowało z Benem Stokesem, który ma zostać kapitanem reprezentacji” – napisał Hoult z The Telegraph.

Autor: 
tłum. Anna Pawlikowska
Polub Plportal.pl:

Reklama