Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Tour de France: Alessandro De Marchi zakończył udział w wyścigu

Reklama

pon., 07/15/2019 - 14:51 -- izabela.szkatula

Włoski kolarz Alessandro De Marchi jeżdżący w polskiej grupie CCC zakończył swój udział w Tour de France po kraksie w trakcie dziewiątego etapu wyścigu. U 33-latka zdiagnozowano kilka złamań, uraz płuc oraz wiele otarć i ran.

 

 

Wypadek miał miejsce na początkowym fragmencie wyścigu, brało w nim udział kilku zawodników, ale to De Marchi był najbardziej poszkodowany. Włoch został unieruchomiony, a następnie przetransportowany przez służby medyczne do szpitala, gdzie dokonano prześwietlenia.
Główny lekarz CCC Team, doktor Max Testa nakreślił ogromną skalę obrażeń wykrytych w ciele kolarza - Rentgen potwierdził pęknięty obojczyk, pęknięte czwarte żebro oraz uszkodzone płuco, z niewielką odmą opłucnową. Wszystkie te obrażenia zawodnik odniósł na lewej stronie. Doznał też wielu powierzchownych stłuczeń, w tym skaleczenie nad lewą brwią - powiedział Testa.
Do dwóch dni potrwa obserwacja De Marchiego w szpitalu, po kolejnych badaniach zostanie podjęta decyzja o ewentualnej operacji obojczyka. To będzie kluczowa kwestia w sprawie powrotu De Marchiego na rower. W wersji nie zakładającej pójścia pod skalpel Włocha i tak czeka minimum miesiąc przerwy od treningów.
Największą aktywność De Marchi wykazał podczas ósmego etapu, gdy uczestniczył w ucieczce. W klasyfikacji generalnej zajmował 64. miejsce przed rozpoczęciem dziewiątego etapu. Wycofanie się De Marchiego oznacza, że w ekipie CCC pozostało już tylko sześciu zawodników w wyścigu. Wcześniej z rywalizacji wycofał się także Patrick Bevin po kraksie na czwartym etapie.
- Przykro mi, że kończę Tour de France bez zwycięstwa etapowego, co było moim celem. To mój pierwszy trzytygodniowy wyścig, w którym nie dojadę do mety ostatniego etapu. Mam jednak szczęście, bo obrażenia mogły być dużo poważniejsze - przekazał De Marchi.

Autor: 
MR
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama