Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Szybka w deszczu

Reklama

wt., 06/25/2019 - 13:50 -- izabela.szkatula

Katarzyna Niewiadoma wygrała etap w wyścigu w Wielkiej Brytanii. Teraz walczy o triumf w klasyfikacji generalnej.
Polka ma na koncie drugą (po Amstel Gold Race) w obecnym sezonie wygraną w imprezie zaliczanej do cyklu World Tour. W czwartek kolarka grupy Canyon SRAM była najszybsza na czwartym etapie OVO Energy Women’s Tour, który kończył się na podjeździe w Burton Dassett. W trakcie deszczowego finiszu wyprzedziła Niemkę Liane Lippert, która została jednak liderką klasyfikacji generalnej. Niewiadoma plasuje się na drugiej pozycji z takim samym czasem, a do zakończenia rywalizacji pozostały jeszcze dwa dni. 24-latka ma dobre wspomnienie z tego wyścigu, bowiem była w nim najlepsza w 2017 roku. Ostatnio poszło jej nieco gorzej, zajęła zaledwie 20. miejsce. W obecnym sezonie tak dobrego wyniku podczas wieloetapówki jeszcze nie miała, ale miesiąc temu była piąta w Amgen Tour of California.
W tym tygodniu w imprezie rangi World Touru walczą także panowie. We Francji na piatym etapie Criterium du Dauphine najlepszy był Belg Wout Van Aert, a liderem pozostał Brytyjczyk Adam Yates. Polacy (Paweł Bernas, Michał Kwiatkowski, Tomasz Marczyński) przyjechali daleko. Wyścig jest w cieniu środowego groźnego wypadku Christophera Froome’a, który musiał wycofać się z Tour de France. Trzykrotny zwycięzca Wielkiej Pętli przeszedł 8-godzinną operację kości udowej, łokcia, żeber i biodra i przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Autor: 
WOJ
Źródło: 

Przegląd Sportowy

Polub Plportal.pl:

Reklama