Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Kolarstwo. Nie żyje dyrektor sportowy Team INEOS. Nicolas Portal zmarł na zawał serca

Reklama

śr., 03/04/2020 - 14:18 -- moderator2

"Z największym smutkiem przychodzi nam ogłosić odejście naszego kochanego kolegi z zespołu i bliskiego przyjaciela Nico Portala, który zmarł nagle dziś popołudniu w swoim domu w Andorze" - czytamy na twitterowym koncie zawodowej grupy kolarskiej Team INEOS.

Według informacji włoskich mediów, dyrektor sportowy brytyjskiego zespołu, w barwach którego startują m.in. Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś, zmarł we wtorek na zawał serca. Francuz był dyrektorem w Team INEOS (wcześniej Team Sky) od 2013 r.

Portal w zawodowym peletonie ścigał się w latach 2002-10. Jego największym sukcesem był etapowe zwycięstwo w Criterium du Dauphine Libere w 2004 r. Francuski kolarz pięć razy startował w Tour de France (najwyżej w klasyfikacji generalnej był 57. w 2007 r.). W 2009 r. opuścił część sezonu z powodu wykrytej arytmii serca.

"RIP Nico. Moje kondolencje dla rodziny i bliskich" - napisał na portalu społecznościowym francuski kolarz Maxime Bouet.

"Nigdy nie spotkałem osoby, dla której Nico nie miałby czasu. Nigdy nie spotkałem kogoś, kto nie myślałby o Nico. Był prawdziwą inspiracją. Jego energia, jego pokora i pasja do życia świeciły tak jasno. Portal Nico, to był zaszczyt pracować z Tobą. Wszyscy będziemy bardzo tęsknić" - wzruszającym tweetem hołd zmarłemu oddał też Brytyjczyk Tao Geoghegan Hart.

"Nie chcę w to uwierzyć. Zawsze uśmiechnięty, zawsze wysportowany, zawsze pełen energii. Życie nie jest sprawiedliwe. Moje myśli są z Jego rodziną i przyjaciółmi. RIP Nico" - to z kolei wpis na TT Michała Kwiatkowskiego.

 

Autor: 
Redakcja sportowe fakty
Źródło: 

sportowefakty.wp.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama