Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Igrzyska Europejskie: Holenderki najszybsze w wyścigu szosowym

Reklama

wt., 06/25/2019 - 13:38 -- izabela.szkatula

Holenderka Lorena Wiebes wygrała w sobotę w Mińsku kolarski wyścig ze startu wspólnego, pokonując na finiszu utytułowaną rodaczkę Marianne Vos. Brązowy medal zdobyła Białorusinka Tatsiana Szarakowa.
Rywalizacja na trasie długości 120 kilometrów toczyła się w stolicy Białorusi z udziałem ponad 70 zawodniczek. Walkę o zwycięstwo stoczyła kilkunastoosobowa grupa czołowa, w której była jedyna reprezentantka Polski Katarzyna Wilkos sklasyfikowana ostatecznie na 14. pozycji.
Złota medalistka Igrzysk Europejskich, 20-letnia Wiebes to odkrycie sezonu w kolarstwie kobiet. Od początku roku zanotowała już dziewięć zwycięstw, bez kompleksów walcząc z utytułowanymi rywalkami. W Mińsku pokonała w finiszowej końcówce wielokrotną medalistkę mistrzostw świata Vos i doświadczoną, 35-letnią Szarakową, mistrzynię globu na torze.
Z piątki startujących Polek najwyżej, na 14. pozycji ukończyła wyścig Katarzyna Wilkos, sklasyfikowana w czasie triumfatorki. Marta Lach była 27., Agnieszka Skalniak 33. - obie strata 11 sekund, Małgorzata Jasińska 38. - 24 sekundy, a Monika Brzeźna 54. - 30 sekund.

 

Autor: 
Onet
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama