Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Tiger Roll biegnie w Aintree podczas Grand National Meeting

Reklama

śr., 04/07/2021 - 23:10 -- MagdalenaL

Fot: dreamtemp z Pixabay 

Dwukrotny zwycięzca Grand National Tiger Roll powróci na scenę swoich największych triumfów w czwartek- ale w innym wyścigu na Aintree. 

11-latek biegnie w Betway Bowl, gdzie rywalami będą m.in. Clan Des Obeaux i Native River. Jest to wyścig fabularny pierwszego dnia rozgrywek, którego zwieńczeniem jest sobotni konkurs narodowy, na który skład zostanie potwierdzony w czwartek. Zwycięzca Tiger Roll z 2018 i 2019 roku został wycofany z National w zeszłym miesiącu. Właściciele Michael i Eddie O'Leary powiedzieli, że są niezadowoleni z wagi, jaką przydzielono koniowi. Tiger Roll stał się pierwszym koniem od czasu Red Rum w latach 70., który wygrał kolejne rundy Grand National, triumfując w 2019. Obecnie trenowany przez Denise Foster, podczas gdy Gordon Elliott serwuje zawieszenie, zanotował piąte zwycięstwo na festiwalu Cheltenham w marcu. Czwartkowy wyścig to konkurs na trzy mile z poziomymi ciężarami.

W porównaniu do czterech i ćwierć mili biegu krajowego co jest handicapem, w którym 40 biegaczy ma różne ciężary. Clan Des Obeaux to dwukrotny zwycięzca wyścigu King George VI Chase, a Native River wygrał Cheltenham Gold Cup w 2018 roku. Wśród rywali są w tym sezonie wicemistrzowie King George Waiting Patiently, a także Aso, Mister Fisher, Clondaw Castle, Real Steel i outsider Militarian 100-1. Były mistrz płotek Buveur D'Air, trenowany przez Nicky'ego Hendersona, biegnie w Aintree Hurdle po tym, jak w zeszłym miesiącu nie zagrał na Cheltenham Festival. Billaway, Cat Tiger i Dashing Perk są jednymi z biegaczy w pierwszym wyścigu spotkania przez płoty narodowe, gdy amatorscy dżokeje walczą z Foxhunters Chase. Wyścig odbywa się w imieniu byłej prezes Aintree Rose Paterson, która odebrała sobie życie w zeszłym roku. W sobotę jej mąż, poseł z North Shropshire, Owen Paterson, zakłada Rose Paterson Trust, organizację charytatywną wspierającą projekty zapobiegania samobójstwom.  

W czwartek zostanie nazwane Grand National Field 

Zeszłoroczny Grand National został odwołany z powodu pandemii Covid-19, natomiast tegoroczny konkurs odbędzie się bez widzów. Policja wzmaga patrole wokół spotkania, a mieszkańcy w pobliżu toru Merseyside ostrzegają, aby podczas wyścigów nie gromadzili się w grupach większych niż sześć w swoich ogrodach. Ostatnie pole z 40 biegaczami i czterema rezerwowymi zostanie nazwane dla sobotniego wielkiego wyścigu około godziny 10:00 czasu polskiego w czwartek. Cloth Cap, trenowany przez Jonjo O'Neilla, jest faworytem 4-1, który dał właścicielowi Trevorowi Hemmingsowi czwarte zwycięstwo w jego zielono-żółto-białej kolorystyce. Niecierpliwie czekają właściciele i trenerzy kilku koni, którzy wymagają wypłat, aby mieć zagwarantowany bieg. Walijski zwycięzca Grand National Secret Reprieve, trenowany przez Evana Williamsa, jest jednym z wiodących fanatyków w wieku 14-1. Ale siedmiolatek jest na 43 miejscu na liście zgłoszeń i potrzebuje trzech koni, aby się wycofać, aby mieć gwarancję biegu. Rezerwy mogą uczestniczyć w wyścigu, jeśli jakiekolwiek inne konie wycofają się przed 13:00 czasu BST w piątek. 

Autor: 
tłum: Oliwia Starzyńska  
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama