Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

We dwoje lepiej! Sześć bardzo dobrych powodów trenowania w parze

Reklama

wt., 09/29/2020 - 22:36 -- MagdalenaL

Kluczową radą w wyborze partnera do ćwiczeń je to, by miał podobne sportowe i fizyczne umiejętności co wy.

Partner na siłowni jest tak samo ważny jak partner w miłości. Spójrzmy dlaczego lepiej jest trenować w parze niż samemu.

 

Będziecie zmotywowani

Bardzo łatwo jest odwołać wyjście na siłownię, jeśli jesteście umówieni tylko z samym sobą, ale trudniej będzie wam to zrobić, jeśli umówiliście się z przyjacielem, który na was liczy. Jeśli szanujecie swojego partnera, z którym zdecydowaliście się iść na siłownię, prawdopodobieństwo, że nie odwołacie spotkania nawet jeśli nie chce wam się ćwiczyć jest dużo większe. Nie chcecie rozczarować swojego przyjaciela, który planuje spędzić z wami czas na siłowni i wykonać trening. Gdy miną pierwsze trzy lub cztery kryzysowe tygodnie i ćwiczenia staną się nawykiem, nie będziecie już myśleć o odwoływaniu.

Będzie zabawniej

Tor do biegania lub ławeczka do ćwiczeń nie są najbardziej podekscytującymi sposobami spędzania wolnego czasu. Z partnerem ćwiczenie na siłowni może stać się ciekawsze. Wykonujcie ćwiczenia po kolei na równych zasadach, może twój partner zaproponuje wam nowe urządzenie, aby ćwiczenie nie stało się rutyną. Domyślamy się, że wy również znacie jakieś ciekawe ćwiczenie, którego wasz przyjaciel lub przyjaciółka nie zna. Zawsze uczycie się czegoś nowego, bo wprowadzacie coraz więcej innowacji do swojego treningu a ciało coraz lepiej będzie reagowało.

Treningi będą cięższe i intensywniejsze

Kiedy trenujecie w parze, intensywność zawsze będzie większa niż kiedy trenujecie sami. Kluczową radą w wyborze partnera do ćwiczeń jest to, by miał podobne sportowe i fizyczne umiejętności co wy. Jeśli jesteście na tym samym poziomie, będziecie się nawzajem wspierać i robić postępy równo w tym samym czasie.

Będziecie mogli sobie pozwolić na trenera personalnego

Tak jak czasami dzielicie się z przyjacielem pizzą, możecie tak samo postępować z opłaceniem osobistego trenera. Taki trener dla większości ludzi jest zbyt drogi, ale jeśli podzielicie ten ciężar na połowę, będzie do udźwignięcia. Coraz więcej ludzi szuka partnera do ćwiczeń z trenerem personalnym właśnie z powodów finansowych.

Zawsze będziecie mieć obserwatora

Nigdy więcej nie będziecie musieli liczyć własnych powtórzeń, bo będzie to za was robił wasz partner. Jeśli macie obserwatora, prawdopodobieństwo, że zrobicie większą ilość powtórzeń jest dużo większa. Jeśli sami robicie podnoszenia na ławeczce, zatrzymacie się na dziesiątym powtórzenie, bo nie będziecie pewni czy możecie zrobić jedenaste. Ale jeśli macie partnera, który was prowadzi, szansa, by zrobić 11, 12, 13… powtórzenie jest wielka, a to duża różnica i zauważalny postęp.

Linia przyjaciela jest coraz lepsza

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda odkryli, że otyłość może dotknąć każdego, bo rozprzestrzenia się jak choroba zakaźna. Specjaliści udowodnili, że ryzyko otyłości rośnie o dwa procent przy każdym kontakcie z otyłymi ludźmi. Wniosek: jeśli otaczacie się ludźmi, którzy są aktywni i uważają na to, co jedzą, istnieje duże prawdopodobieństwo, że również będziecie się tego trzymać. 

Autor: 
Vita (tłum. Jolanta Gola)
Polub Plportal.pl:

Reklama