Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Nie żyje Jolanta Molenda.

Reklama

ndz., 03/19/2017 - 13:19 -- Anonim (niezweryfikowany)

Pamiętacie Jolantę Molendę - byłą mistrzynię siatkarską, której w walce z przeciwnościami losu i bezdomnością pomógł dziennikarz TVN Robert Jałocha? Choć jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, iż ta historia będzie miała wspaniały happy end, właśnie przerwała ją śmierć. O tym, iż zaledwie 53-letnia Jolanta Molenda zmarła poinformowała inna znana siatkarka Małgorzata Niemczyk.

"Zmarła Jolanta Molenda wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Polski oraz zdobywczyni Pucharu Polski. Wszystkie tytuły zdobyła zarówno z ŁKS-em Łódź, jak i Czarnymi Słupsk. Jola wchodziła w skład starej gwardii zawodniczek od których uczyłam się grać w siatkówkę" - napisała Małgorzata Niemczyk na Facebooku.

W ostatnich latach Jolanta Molenda niestety nie była najbardziej znana ze swoich sportowych dokonań. Głośno zrobiło się o niej za sprawą reportażu dziennikarza TVN Roberta Jałochy, który odnalazł ją wśród osób bezdomnych w Radomsku. Kobieta, która ponad sto razy z sukcesami reprezentowała Polskę na największych imprezach siatkarskich była zmuszona do sypiania na ławce.

W tak trudną sytuację wpędziła Jolantę Molendę choroba alkoholowa. Najpierw zmarli jej rodzice, po nich mąż. To wszystko wydarzyło się w ciągu jednego roku. Pojawiło się załamanie, a wraz z nim alkohol. Choroba stała się podłożem konfliktów z córką i pasierbicami. Ostatecznie byłej mistrzyni pozostało jedynie życie na ulicy.

Opowiadający o jej kłopotach reportaż przyczynił się jednak do tego, iż znaleźli się chętni, by jej pomóc i dać drugą szansę. Jak informowaliśmy w naTemat pod koniec lutego, byłej siatkarce pomogła "drużyna". Gdy jej dawne koleżanki ruszyły do działania, w tym z pomocą w leczeniu alkoholizmu. – Abstynencja to dopiero punkt wyjściowy. Trzeźwość to jest punkt docelowy – mówiła sama Jolanta Molenda w kolejnym reportażu, który przygotował o niej Jałocha.

Autor: 
Jakub Noch
Źródło: 

NaTemat.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama