Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Prosty sposób na szczupłe uda

Reklama

czw., 01/30/2020 - 17:19 -- moderator2

Jak wyszczuplić uda? Można tego dokonać systematycznie ćwicząc. Trening ukierunkowany na dolną partię ciała składa się z krótkich i stosunkowo prostych ćwiczeń. Można je wykonywać w domu i nie trzeba posiadać jakiegokolwiek sprzętu do ćwiczeń. Jak wyszczuplić uda? Pomocna jest też odpowiednia dieta, która pozwala zredukować tkankę tłuszczową.

 

17055287085247961433-2.jpg

 

 

 

1. Jak wyszczuplić uda — ćwiczenia

Ćwiczenia są najlepszym sposobem na wyszczuplenie ud. Jest to również doskonała metoda na walkę z cellulitem i poprawę stanu skóry. Tylko jak wyszczuplić uda za pomocą ćwiczeń? Opracowano zestaw ćwiczeń, które dają możliwość osiągnięcia tego celu. Przy systematycznym i prawidłowo wykonywanym treningu widoczne efekty można zaobserwować po trzech lub czterech tygodniach.
Zestaw ćwiczeń powinien być wykonywany przynajmniej trzy razy w tygodniu. Sesja treningowa nie może trwać krócej niż dziesięć minut. Systematyczny trening sprawi, że mięśnie ud staną się twardsze.

  • półprzysiady,
  • przenoszenie nóg w klęku podpartym,
  • przysiady,
  • przysiady w rozkroku,
  • przysiady z unoszeniem kolan,
  • przysiady z wyskokiem,
  • wymachy nóg do tyłu,
  • wymachy nóg w przód,
  • wznoszenie nóg w podporze,
  • wznoszenie ugiętej nogi.

Na każde z ćwiczeń należy poświęcić przynajmniej jedną minutę.

2. Jak wyszczuplić uda — dieta

Jak wyszczuplić uda? Jeśli chcemy uzyskać trwały efekt same ćwiczenia mogą nie wystarczyć. Warto pomyśleć o zmianie sposobu odżywiania się. Nie istnieje dieta, która pozwoliłaby zredukować ilość tkanki tłuszczowej tylko i wyłącznie na udach. Z tego powodu należy odżywiać się w taki sposób by, aby zredukować tkankę tłuszczową nie tylko na nogach, ale też na innych częściach ciała.

Jak wyszczuplić uda? Wystarczy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad zdrowego odżywiania. Dobra dieta połączona z odpowiednimi ćwiczeniami to najlepszy sposób na osiągnięcie sukcesu.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym by jeść pięć posiłków dziennie w odstępach mniej więcej trzygodzinnych. Ostatni z posiłków nie może być spożyty później niż dwie godziny przed snem. Z diety należy wyeliminować pokarmy tłuste i słodycze. Bezwzględnie należy unikać jedzenia pokarmów typu fast-food.
Jak wyszczuplić uda? Należy wybierać produkty o niskiej zawartości tłuszczu takie jak na przykład chude mięsa i chude mleko. Należy natomiast jeść przynajmniej dwa razy w tygodniu tłuste ryby. Zawierają one duże ilości kwasów omega 3, przyspieszających proces spalania tkanki tłuszczowej.

Ćwiczenia na cellulit

 

Jak ćwiczyć, by zredukować cellulit?

Warto też jeść produkty zbożowe wykonane z pełnego ziarna takie jak: pełnoziarniste pieczywo, ryż brązowy, kasze, płatki owsiane. Zawierają one duże ilości błonnika, który poprawia pracę układu pokarmowego oraz wiąże nadmiar tłuszczu.

W diecie osoby mażącej o szczupłych udach nie może też zabraknąć owoców i warzyw. Stanowią one niezastąpione źródło antyoksydantów. Jak wyszczuplić uda? Trzeba jeść między innymi: marchew, kalafiory, kapustę, grapefruity, brokuły, kiwi, mandarynki, jabłka.
Kolejnym elementem zdrowej diety jest odpowiednie nawadnianie organizmu. W ciągu doby powinno się wypijać około dwóch litrów wody. Najlepiej pić niegazowaną wodę lub czerwoną albo zieloną herbatę. Unikać natomiast należy słodkich napojów gazowanych, które zawierają ogromne ilości cukru.

 

Autor: 
RADOSŁAW ROGALSKI
Źródło: 

fitness.wp.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama