Polki w składzie: Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic zdobyły złoty medal w sztafecie 4x400 m halowych mistrzostw Europy w Glasgow.
Marcin Lewandowski zdobył złoty medal na 1500 m halowych mistrzostw Europy w Glasgow. Polak obronił tytuł wywalczony dwa lata temu.
Ewa Swoboda została w Glasgow halową mistrzynią Europy w biegu na 60 m, przyznała, że największa część tortu czekoladowego za wygraną należy się jej rodzicom. "To, co oni kiedyś ze mną mieli, trudno opisać. Zawsze są jednak blisko" - wspomniała.
Na bezpłatne bieganie zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, które odbędzie się 17 listopada o godz. 17.
Przeciętny biegacz z Kenii kosztuje cztery tysiące złotych. Zwraca się już po pierwszym biegu – oto kulisy kontrowersyjnego procederu z polskiego światka biegaczy.
Bohaterką niniejszego wywiadu jest Kinga Królik - utalentowana biegaczka, nadzieja polskiej lekkoatletyki. Wielokrotna medalistka mistrzostw polski juniorek, złota medalistka mistrzostw Europy w biegach na orientację w 2016 roku, a to tylko zaledwie
Jak wykazało badanie Nutrition and Metabolism, kobiece mięśnie są bardziej wytrzymałe niż męskie, a to oznacza, że słaba płeć nie męczy się tak bardzo po „naturalnych” ćwiczeniach mięśni. Badacze z Uniwersytetu British Columbia zajęli się kwestią
Kongres IAAF w Birmingham potwierdził najgorsze obawy zawodniczek: w sezonie 2018 na bieżni nadal zobaczymy interseksualne biegaczki takie jak Caster Semenya, startujące bez żadnych limitów hormonalnych.
Polska sztafeta mężczyzn 4x400 m zdobyła złoty medal mistrzostw świata w Birmingham. "Biało-Czerwoni" sprawili wielką sensację pokonując Amerykanów, a wynikiem 3.01,77 ustanowili nowy halowy rekord globu.
Po Maratonie Warszawskim przez media przetoczyła się fala zainteresowania i oburzenia w związku z problemami kenijskiej biegaczki Recho Kosgei. Organizatorom biegu zarzucono, że pomoc dla zawodniczki nadeszła zbyt późno.