Kiedy zawodnicy wbiegali na ostatnią prostą, niewiele wskazywało na ostateczny triumf Marcina Lewandowskiego. Polak biegł na 4. miejscu, ze sporą stratą do prowadzących. Biegacz Zawiszy Bydgoszcz zupełnie się tym jednak nie przejął.
Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz, Anna Kiełbasińska i Justyna Święty Ersetic zdobyły złoty medal mistrzostw świata sztafet w Jokohamie. Biało-czerwone wyprzedziły Amerykanki i Włoszki.
Polki w składzie: Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic zdobyły złoty medal w sztafecie 4x400 m halowych mistrzostw Europy w Glasgow.
Marcin Lewandowski zdobył złoty medal na 1500 m halowych mistrzostw Europy w Glasgow. Polak obronił tytuł wywalczony dwa lata temu.
Ewa Swoboda została w Glasgow halową mistrzynią Europy w biegu na 60 m, przyznała, że największa część tortu czekoladowego za wygraną należy się jej rodzicom. "To, co oni kiedyś ze mną mieli, trudno opisać. Zawsze są jednak blisko" - wspomniała.
Na bezpłatne bieganie zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, które odbędzie się 17 listopada o godz. 17.
Przeciętny biegacz z Kenii kosztuje cztery tysiące złotych. Zwraca się już po pierwszym biegu – oto kulisy kontrowersyjnego procederu z polskiego światka biegaczy.
Bohaterką niniejszego wywiadu jest Kinga Królik - utalentowana biegaczka, nadzieja polskiej lekkoatletyki. Wielokrotna medalistka mistrzostw polski juniorek, złota medalistka mistrzostw Europy w biegach na orientację w 2016 roku, a to tylko zaledwie
Jak wykazało badanie Nutrition and Metabolism, kobiece mięśnie są bardziej wytrzymałe niż męskie, a to oznacza, że słaba płeć nie męczy się tak bardzo po „naturalnych” ćwiczeniach mięśni. Badacze z Uniwersytetu British Columbia zajęli się kwestią
Kongres IAAF w Birmingham potwierdził najgorsze obawy zawodniczek: w sezonie 2018 na bieżni nadal zobaczymy interseksualne biegaczki takie jak Caster Semenya, startujące bez żadnych limitów hormonalnych.