World Endurance Championship: Fernando Alonso wygrywa w debiucie

Fernando Alonso udało się zwyciężyć w ogólnoświatowych mistrzostwach wyścigów długodystansowych organizowanych przez FIA, wygrywając w Six Hours of Spa-Francorchamps.

36-letni kierowca samochodu McLaren F1 połączył siły z Sebastienem Buemi i Kazuki Nakajimą, aby wygrać swój pierwszy ważny wyścig od czasu Grand Prix w Hiszpanii w 2013 roku.

Ich hybryda Toyota TS050 zakończyła wyścig zaledwie o 1,444 sekundy przed drugim modelem Toyoty.Kolejny wyścig w serii to 24 Hours of Le Mans w dniach od 16 do 17 czerwca.

Pomimo zakwalifikowania się do drugiego miejsca w Spa, samochód Alonso numer osiem został awansowany na pierwszą pozycję startową po tym, jak zespół Toyoty, w skład którego wchodzili Mike Conway, Kamui Kobayashi i Jose Maria Lopez został ukarany za techniczne naruszenie.

Alonso połączy Mistrzostwa Świata samochodowych wyścigów długodystansowych ze swoimi zobowiązaniami względem Formuły 1 w tym sezonie, gdyż chce dodać tytuł Le Mans do swoich zwycięstw w Grand Prix Monako z 2006 i 2007 roku.

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 stara się wygrać "potrójną koronę" sportów motorowych w Monaco, Indy 500 i Le Mans - czego dokonał jedynie brytyjczyk Graham Hill.

Alonso opuścił zeszłoroczny Grand Prix Monako, aby rywalizować w Indianapolis 500, ale jego wyścig zakończył się awarią silnika.