Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Porażka Hurkacza w drugim meczu turnieju na Florydzie

Reklama

sob., 05/09/2020 - 01:12 -- moderator2

 

 

Hubert Hurkacz przegrał w drugim swoim meczu turnieju UTR Pro Challenge w West Palm Beach. Polski tenisista uległ 0:2 Serbowi Miomirowi Kecmanoviciowi. W sobotę 23-letni wrocławianin zmierzy się z Reillym Opelką.

Z powodu możliwego załamania pogody na Florydzie organizatorzy turnieju UTR Pro Challenge w West Palm Beach podjęli decyzję o zmianie harmonogramu imprezy. Z trzech dni skrócili zawody do dwóch. Wobec tego, Hubert Hurkacz musiał stoczyć dwa pojedynki w piątek. W pierwszym spotkaniu gładko 2:0 (4:2, 4:0) pokonał sklasyfikowanego na 57. miejscu w rankingu ATP Tommy'ego Paula. Kilka godzin później czekało go trudniejsze zadanie, bowiem mierzył się z rozstawionym dziesięć pozycji wyżej Miomirem Kecmanoviciem.

Serbski tenisista, który w zeszłym roku osiągnął swój największy sukces w karierze dochodząc do finału turnieju w tureckiej Antalyi, w pierwszym meczu turnieju na Florydzie przegrał 0:2 (3:4, 0:4) z Reillym Opelką. Z Hurkaczem toczył jednak zacięty bój. Mimo towarzyskiego turnieju, obaj zawodnicy nie szczędzili sobie razów, głównie w polu serwisowym. Hurkacz szczególnie dobrze radził sobie w defensywie, odczytywał zamiary rywala, ale sam popełniał zbyt wiele błędów, co poskutkowało grą na przewagi. W niej Kecmanović po kilku piłkach wyraźnie prowadził. Nie wypuścił szansy z rąk i zwyciężył w pierwszym secie.

Podbudowany wygraną Serb kontynuował dobrą passę w drugiej partii. Już w pierwszym podaniu przełamał Hurkacza, który wciąż po serwisie dobiegał do siatki, a kończył akcje niecelnymi atakami. Polaka nie było nawet stać na wygranie jednego gema w drugiej partii. Ostatecznie przegrał 0:4, a cały mecz 0:2.

W sobotę zakończy się turniej UTR Pro Challenge w West Palm Beach. W ostatnim spotkaniu "grupowym" Hurkacz zmierzy się z Opelką, którego bilans w zawodach to dwa zwycięstwa. W drugim meczu ograł 2:1 (3:4, 4:1, 4:0) Paula.

Autor: 
Redakcja Onet.pl
Źródło: 

Onet.pl

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama