Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

French Open 2020: Novak Djoković rozwalił Mikaela Ymera w I rundzie turnieju Roland Garros

śr., 09/30/2020 - 01:29 -- MagdalenaL

Novak Djoković rzucił wyzwanie swoim rywalom z French Open, przegrywając tylko pięć gemów w wygranej pierwszej rundzie ze Szwedem Mikaelem Ymerem.

Serb rozstawiony z numerem jeden, który gra o osiemnasty tytuł wielkoszlemowy i drugi triumf w Paryżu, wygrał 6-0 6-2 6-3 z osiemdziesiątym numerem na świecie.

Po 20-minutowym pierwszym secie, Djoković bezlitośnie utrzymał swój poziom, aby wygrać w godzinę i 38 minut.

„Moją ambicją tutaj jest walka o tytuł” - powiedział.

„To dopiero początek turnieju, chcę grać tylko jeden mecz na raz”.

Ricardas Berankis będzie kolejnym przeciwnikiem Djokovicia w Paryżu po tym, jak litewski numer 66 na świecie pokonał Hugo Delliena z Boliwii 6-1 6-4 6-4 i tym samym dał sobie szansę zostania pierwszym graczem, który pokona Serba na korcie w tym roku.

W 2020 numer jeden zaliczył jedyną porażkę, gdy został zdyskwalifikowany z turnieju US Open przed ostatnim szesnastym meczem przeciwko Hiszpanowi Pablo Carreno Busta po trafieniu piłką sędziego liniowego.

Djoković jest uważany za jednego z wyraźnych faworytów - obok 12-krotnego mistrza z Hiszpanii Rafaela Nadala i dwukrotnego wicemistrza z Austrii Dominica Thiema - do wygrania gry pojedynczej mężczyzn w opóźnionym Wielkim Szlemie na kortach ziemnych.

To był pierwszy występ Djokovicia w Wielkim Szlemie od jego poniżającego wyjścia na Flushing Meadows trzy tygodnie temu.

Serb odbił się zwyciężając w zeszłym tygodniu w turnieju ATP w Rzymie i przyrzekł, że incydent z Flushing Meadows nie będzie miał „żadnego negatywnego wpływu” na jego wyniki.

Okazało się to złowieszcze dla 22-letniego Ymera, który nie mógł sobie poradzić z siłą i precyzją Djokovicia na korcie Philippe’a Chatriera.

Na innym korcie włoch rozstawiony z numerem siódmym Matteo Berrettini odniósł równie jednoznaczne zwycięstwo, pokonując Vaska Pospisila 6-3 6-1 6-3.