Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Startuje festiwal żeglarski w Kilonii - Kieler Woche 2019

Reklama

wt., 06/25/2019 - 12:38 -- izabela.szkatula

W sobotę 22 czerwca rozpocznie się festiwal żeglarski w Niemczech, regaty Pucharu Europy w Kilonii - Kieler Woche. Na liście startowej znajduje się blisko 3000 żeglarzy z 50 krajów, w tym ponad 80 zawodników z Polski.

W dniach 22-30 czerwca Kilonia po raz kolejny będzie gościła niesamowitą liczbę żeglarzy z całego świata. Tak samo jak przed rokiem na starcie stanie blisko 90 polskich żeglarzy. 

Mocna ekipa powalczy o czołowe pozycje w klasie 49er, ponieważ udział w regatach zgłosili trzeci w zeszłorocznej edycji, Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk), Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań) oraz coraz lepiej radzący sobie w kategorii seniorów Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (YKP Gdynia).

Z kolei w żeńskim odpowiedniku, czyli w klasie 49erFX zobaczymy Aleksandrę Melzacką i Kingę Łobodę  (YKP Gdynia/AZS AWFiS Gdańsk) oraz siostry Madeleine i Nadię Zielińskie (AZS UWM Olsztyn).

Natomiast w klasie Laser Radial kobiet Polskę reprezentować będą między innymi Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) i Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława).

Podczas Kieler Woche odbywać się będą również mistrzostwa Europy w klasie OK Dinghy, w których wystartuje czterech Polaków - Tomasz Gaj (Stowarzyszenie zawodników OK Dinghy), Marek Bernat, Jarosław Radzki (obaj KKS Warmia Olsztyn) i Paweł Pawlaczyk (JKP Poznań).

Ponadto Polskę reprezentować będzie 4 zawodników w klasie Finn, 8 załóg w klasie 29er, aż 12 duetów w klasie 420, 1 zawodnik w klasie 2.4mR, 6 zawodników w klasie Laser Standard, 4 żeglarzy w klasie Laser Stanard w kategorii open, 1 żeglarka w klasie Laser 4.7 oraz zawodnicy w klasach wieloosobowych

Autor: 
Maciej Frąckiewicz
Źródło: 

GospodarkaMorska.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama