Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

PŚ w żeglarstwie: Furmański drugi, Tarnowski czwarty, a Klepacka szósta

Reklama

pon., 06/24/2019 - 16:15 -- Anonim (niezweryfikowany)

Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń) zajął drugie miejsce, Paweł Tarnowski (SKŻ ERGO Hestia Sopot) był czwarty, a wśród kobiet Zofia Klepacka (Legia Warszawa) zmagania w klasie RS:X w regatach żeglarskiego Pucharu Świata w Miami zakończyła na szóstej pozycji.

W rywalizacji mężczyzn dzięki drugiej pozycji w wyścigu finałowym zwyciężył Chińczyk Bing Ye, a trzeci był Francuz Pierre le Coq.

Tarnowski, który był liderem przed decydującą rozgrywką, popełnił w niej falstart i stracił szanse na miejsce na podium.

Wśród kobiet triumfowała Chinka Yunxiu Lu. Druga była reprezentantka Izraela Katy Spychakov, a trzecia Francuzka Charline Picon. Klepacka - aktualna mistrzyni Europy i brązowa medalistka olimpijska z Londynu - po ośmiu wyścigach była czwarta, ale w finale popełniła falstart.

W klasie 49erFX w finałowej dziesiątce znalazły się Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (YKP Gdynia, AZS AWFiS Gdańsk). W sobotę przypłynęły do mety ostatnie i zostały sklasyfikowane na 10. pozycji. Wygrały Brazylijki Martine Soffiatti Grael i Kahena Kunze.

Norweg Hermann Tomasgaard zwyciężył w klasie Laser Standard, a najlepszy z Polaków - Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin) - zajął 42. lokatę.

W pozostałych klasach końcowe rozstrzygnięcia zapadną w niedzielę.

W Laser Radial mistrzyni kraju Agata Barwińska (MOS SSW Iława) po 10 wyścigach jest 28., a Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) - 36. Prowadzi Chinka Dongshuang Zhang.

Najsłabszy dzień w regatach miały startujące w klasie 470 Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (SEJK Pogoń Szczecin/UKŻ Wiking Toruń). Reprezentantki Polski, które były czwarte, w dwóch sobotnich wyścigach zajęły 22. oraz 21. pozycję, co przyniosło im spadek na 11. miejsce. Na czele stawki są Niemki Fabienne Oster i Anastasiya Winkel.

Wśród finnistów ośmiokrotny mistrz Polski Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) plasuje się po ośmiu startach na dziewiątym miejscu. Liderem jest Szwed Max Salminen.

Do rywalizacji w Miami w 10 klasach olimpijskich stanęło ostatecznie 597 żeglarzy z 60 krajów.

Autor: 
---------------------
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama