Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Puchar Świata: Nations Dinner na terenie międzynarodowych Targów Poznańskich

Reklama

wt., 06/25/2019 - 19:11 -- izabela.szkatula

W sobotę po zakończeniu zawodów odbył się tradycyjny "Nations Dinner", który poprzedza niedzielne finały Pucharu Świata, zorganizowany na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele narodowych federacji. Spotkanie odbyło się w ramach Pucharu Świata, ale jego przewodnim tematem był obchodzony w 2019 roku jubileusz PZTW.
Na wstępie Prezes Ryszard Stadniuk przypomniał m.in. o najważniejszych osiągnięciach PZTW oraz pozycji jaką w ostatnich latach osiągnęło wioślarstwo w rodzinie sportów olimpijskich w Polsce. Podziękował przedstawicielom FISA oraz obecnym delegatom federacji światowych za doskon
W imieniu FISA wystąpił Patrick Rombaut, który z doskonałą znajomością historii Polski przypomniał jej najważniejsze momenty - od odzyskania przez nasz kraj Niepodległości do czasów najnowszych oraz pogratulował prezesowi Stadniukowi jego doskonałej pracy dla rozwoju wioślarstwa polskiego, a także światowego dzięki jego pracy we władzach FISA.
Na zakończenie części oficjalnej prezes Stadniuk wręczył Medale Pamiątkowe 100-lecia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich obecnym na spotkaniu przedstawicielom władz Miasta Poznania, imiennie zaproszonym przez siebie przedstawicielom europejskich federacji wioślarskich oraz delegatom wszystkich federacji uczestniczących w regatach Pucharu Świata.
Kolejna odsłona podziękowań PZTW w roku jego jubileuszu, tym razem skierowanych m.in. do członków związku, już w najbliższy weekend.ałą współpracę i przyjacielskie stosunki.
Z ramienia władz Miasta Poznania głos zabrał Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Miasta Poznania, który gratulując naszemu związkowi dotychczasowych dokonań, życzył kolejnych sukcesów oraz poinformował o staraniach Poznania o organizację kolejnych ważnych imprez wioślarskich.

 

Autor: 
PZTW
Źródło: 

PZTW

Więcej zdjęć: 
Polub Plportal.pl:

Reklama