Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Pokazy wioślarskie podczas „Wianków" z okazji 100-lecia PZTW

Reklama

wt., 06/25/2019 - 19:18 -- izabela.szkatula

W sobotę 22 czerwca na warszawskim podzamczu odbyły się wioślarskie zawody pokazowe. Była to część stołecznych "Wianków" i promocja wioślarstwa w ramach 100-lecia powstawnia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Pokazy odbyły się równolegle z żeglarskimi Regatami o Puchar Dzielnicy Wisła. Relizowali je zawodnicy WTW Warszawa i innych klubów warszawskich oraz zaproszeni goście z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego.
Oprócz biegów pokazowych, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich zorganizował strefę, w której chętni mogli sprawdzić się na ergomentrach. Śmiałków nie brakowało. Z kolei dla tych, którzy chcieli spróbować swoich sił na wodzie, została przygotowana łódź, na której można było popływać w asyście profesjonalnych wioślarzy.
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia powstania. PZTW jest równolatkiem m.in. Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Na ten wyjątkowy rok zaplanowanych zostało szereg działań związanych z obchodami, a główne imprezy kalendarza sportowego PZTW przebiegać będą pod znakiem jubileuszu.

Autor: 
PZTW
Źródło: 

PZTW

Więcej zdjęć: 
Polub Plportal.pl:

Reklama