Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Medalowa niedziela w Lucernie. Męska czwórka bez sternika z wicemistrzostwem Europy

Reklama

pon., 06/24/2019 - 15:34 -- Anonim (niezweryfikowany)

Mikołaj Burda, Mateusz Wilangowski, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski, czasem 5.53,90, zdobyli srebrny medal wioślarskich mistrzostw Europy w Lucernie w rywalizacji czwórek bez sternika. Triumfowali Brytyjczycy - 5.51,01, a trzecie miejsce zajęli Niemcy - 5.56,08.

To czwarty medal wywalczony przez Biało-Czerwonych w Szwajcarii. Wcześniej w dwójce podwójnej triumfowali Mirosław Ziętarski i Fabian Barański, drugi w jedynce wagi lekkiej był Artur Mikołajczewski, a z brązowego krążka cieszyły się Joanna Dittmann, Monika Chabel, Olga Michałkiewicz i Maria Wierzbowska w rywalizacji czwórek bez sterniczki.

W niedzielnych finałach zaprezentują się jeszcze broniące tytułu w czwórce podwójnej Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann.

Najważniejszą imprezą w tym sezonie będą mistrzostwa świata w Linzu (25 sierpnia - 1 września), które będą też najważniejszym etapem kwalifikacji do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio.

Autor: 
----------------
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama