Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Wojciech Wojdak poza finałem MŚ

wt., 07/23/2019 - 14:38 -- izabela.szkatula

Reprezentantowi Polski – Wojciechowi Wojdakowi nie udało się zakwalifikować do finału pływackich mistrzostw świata w Gwagju. Uplasował się na 13. miejscu z czasem 7.50,64 w rywalizacji na 800 m stylem dowolnym.

Wojdak był jedynym polskim medalistą poprzednich mistrzostw. Do zakwalifikowania się do finału musiałby popłynąć o 2,52 szybciej. Konkurencję wygrał Włoch – Gregorio Paltrinieri z czasem 7.45,70.

Na 200 m stylem motylkowym brązowy medalista mistrzostw świata 2015 w Kazaniu - Jan Świtkowski był 21. z czasem 1.57,58, to samo miejsce na 200 m kraulem zajęła Aleksandra Polańska - 2.00,34, a na 50 m stylem klasycznym Jan Kałusowski zajął 39. pozycję - 28,26.