Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

MP w pływaniu: Wasick z drugim złotem i minimum na MŚ

wt., 06/25/2019 - 14:43 -- izabela.szkatula

Katarzyna Wasick (AZS AWF Katowice) zdobyła w sobotę złoty medal na 100 m stylem dowolnym podczas pływackich mistrzostw Polski w Olsztynie. Jako jedyna ze startujących w tym dniu wypełniła minimum kwalifikacyjne na mistrzostwa świata w Korei Południowej.

Obrończyni tytułu mistrzowskiego w tej konkurencji finiszowała przed Aleksandrą Polańską (GOS Raszyn) i Alicją Tchórz (Juvenia Wrocław). Uzyskała czas 54,45, tj. lepszy od minimum kwalifikacyjnego na lipcowe mistrzostwa świata seniorów w południowokoreańskim Gwangju.
Jest to już drugie minimum wypełnione przez tę zawodniczkę podczas imprezy w Olsztynie. Wcześniej zapewniła ona sobie prawo startu na MŚ, wygrywając z czasem 24,94 finałowy wyścig na 50 m stylem dowolnym.
W sobotę nikomu więcej nie udało się uzyskać wyniku poniżej minimum na MŚ, wymaganego przez Polski Związek Pływacki.
Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu zakończą się w niedzielę. W olsztyńskiej Aquasferze startuje łącznie 780 zawodniczek i zawodników ze 136 klubów.
Pływacy rywalizują o medale oraz miejsca w kadrze na seniorskie MŚ w Korei Południowej (21-28 lipca), które dotychczas wywalczyło 11 osób. Rywalizują również o kwalifikacje m.in. na ME juniorów w Kazaniu (3-7 lipca) i MŚ juniorów w Budapeszcie (20-25 sierpnia).