Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Utytułowana kanadyjska kajakarka oczyszczona z dopingowych zarzutów

Reklama

pt., 01/31/2020 - 11:23 -- moderator2

Kanadyjka Laurence Vincent-Lapointe, 11-krotna mistrzyni świata w kajakarstwie w konkurencji kanadyjek, została w poniedziałek oczyszczona z dopingowych zarzutów. Komisja uznała, że zakazana substancja znalazła się w jej organizmie z winy jej ówczesnego partnera.

Lapointe groziła czteroletnia dyskwalifikacja, która wykluczyłaby ją także z udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Zawodniczka nie ma jeszcze kwalifikacji, ale te może zdobyć w maju. Komisja Antydopingowa Międzynarodowej Federacji Kajakowej (ICF) po zbadaniu próbki włosów jej partnera uznała, że to właśnie on jest odpowiedzialny za śladową ilość ligandrolu w organizmie Vincent-Lapointe.

 

- Po odebraniu próbki z laboratorium przyjęliśmy tłumaczenie zawodniczki za prawdziwe. Substancja znalazła się w jej organizmie poprzez kontakt z osobą trzecią, a nie została przez nią spożyta - napisano w oświadczeniu.

 

17055287085247961433-2.jpg

 

- To trwało wiele miesięcy, zanim doszliśmy do punktu, w którym teraz jesteśmy. Niesamowite, że udało nam się udowodnić, że Laurence nie przekroczyła przepisów antydopingowych - powiedział na specjalnie zwołanej konferencji prasowej jej adwokat Adam Klevinas.

 

27-letnia Vincent-Lapointe zdobyła aż 11 złotych medali mistrzostw świata. Sześciokrotnie triumfowała w konkurencji C1 na 200 metrów, cztery razy w C2 na 500, a ponadto w 2018 roku zwyciężyła w C1 na 5000 metrów.

Autor: 
Redakcja Polsat Sport
Źródło: 

polsatsport.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama