Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

MP w kajakarstwie: medaliści z Szegedu wystąpią w Poznaniu

Reklama

pt., 08/30/2019 - 14:27 -- izabela.szkatula

Niespełna tydzień po światowym czempionacie w węgierskim Szegedzie, najlepsi polscy kajakarze i kanadyjkarze pojawią się na Torze Regatowym Malta w Poznaniu, gdzie od soboty rywalizować będą o medale mistrzostwach kraju.

17055287085247961433-2.jpg

Na liście startowej są niemal wszyscy zawodnicy, którzy w ubiegłym tygodniu z powodzeniem rywalizowali na Węgrzech. W stolicy Wielkopolski pojawią się m.in. kajakarki Anna Puławska, Karolina Naja (obie AZS AWF Gorzów Wlkp.), Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz), Justyna Iskrzycka (AZS AWF Katowice), a także kanadyjkarze Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski (obaj KU AZS-AWF Politechnika Opole).

Z czołówki zabraknie wicemistrza świata Tomasza Kaczora. Kanadyjkarz Warty Poznań w tym samym czasie wystartuje w Moskwie w zawodach o Puchar Prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Swój start zapowiedziała natomiast trzykrotna medalistka igrzysk olimpijskich Beata Rosolska (znana pod panieńskim nazwiskiem Mikołajczyk), która wraca do sportu po urlopie macierzyńskim. Zawodniczka UKS Kopernik Bydgoszcz wystąpi w jedynce na dystansie 500 i 1000 m.

Prezes Polskiego Związku Kajakowego Tadeusz Wróblewski cieszy się z powrotu utytułowanej kajakarki.

- Pamiętam, gdy wiosną spotkaliśmy się na kawie w Wałczu i w obecności trenera kadry Tomasz Kryka porozmawialiśmy sobie o tym, jak krok po kroku Beata chce wrócić do reprezentacji. Wiem, że mocno pracowała, ale też starała się rozsądnie wchodzić w ten obszar ciężkiego treningu. Ona dobrze wie, że wiele zawodniczek z powodzeniem wracało do sportu po macierzyństwie i zdobywało medale najważniejszych imprez, a najlepszym przykładem jest jej partnerka z osady Karolina Naja. Z ciekawością obejrzę, jak ona wypadnie na tle innych zawodniczek, tym bardziej, że poziom polskiego kajakarstwa kobiecego jest naprawdę wysoki - powiedział.

Rywalizacja na Torze Regatowym Malta rozpocznie się w sobotę już o godz. 8 przedbiegami na dystansie 1000 m i potrwa do niedzielnego popołudnia. Udział w mistrzostwach weźmie ok. 200 zawodników z 45 klubów. Uczestnicy o medale będą walczyć także w osadach mieszanych w K2 i C2 na 200 m.

Autor: 
Onet
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama