Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Mistrzyni świata oczyszczona z zarzutów. Zaraziła się dopingiem podczas stosunku płciowego

Reklama

śr., 01/29/2020 - 17:27 -- moderator2

11-krotna mistrzyni świata w kajakarstwie Laurence Vincent-Lapointe powalczy o wyjazd na igrzyska olimpijskie. Kanadyjka po ponad pół roku została oczyszczona z zarzutów o doping.

17055287085247961433-2.jpg

PAP/EPA / Paulo Novais / Na zdjęciu: Laurence Vincent-Lapointe

Kanadyjkarka Laurence Vincent-Lapointe została zawieszona w sierpniu zeszłego roku tuż przed mistrzostwami świata na Węgrzech. W jej organizmie wykryto drobne ilości niedozwolonego ligandrolu.

- Jestem zszokowana i zdruzgotana, bo nie zrobiłam nic złego, co musiałabym ukrywać. Od zawsze wierzę w czysty sport - komentowała bezpośrednio po zawieszeniu Kanadyjka. Okazuje się, że miała rację.

Vincent-Lapointe została "ofiarą zanieczyszczenia przez osobę trzecią". Jak informuje serwis rt.com, ligandrol stosował bez jej wiedzy jej były chłopak, a drobne ilości substancji dostały się do organizmu 27-latki podczas stosunku płciowego. Dopiero dokładna analiza włosów zawodniczki wykazała, że nie mogła ona sama stosować tego środka.

 

Autor: 
Igor Kubiak
Źródło: 

sportowefakty.wp.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama