Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Igrzyska Europejskie: Tomasz Kaczor sięgnął po złoto

Reklama

czw., 06/27/2019 - 13:31 -- izabela.szkatula

Podczas tegorocznych Igrzysk Europejskich organizowanych w Mińsku, reprezentant Polski w kajakarstwie – Tomasz Kaczor stanął na podium, odbierając złoty medal. Tuż za nim znaleźli się Rosjanin - Kirył Szamszurin i Niemiec – Sebastian Brendel.

Po polskiej reprezentacji w kajakarstwie spodziewano się wiele. Ich doskonałe przygotowanie potwierdziły liczne awanse do finałów. Sam Tomasz Kaczor zakwalifikował się do finału już po samych eliminacjach.

Wyścig na 1000 metrów Polak rozpoczął bardzo dobrze i już po połowie dystansu był na prowadzeniu. Walka o pierwsze miejsce rozegrała się między Kaczorem i Szamszurinem. Ostatnie chwile dostarczyły mnóstwa emocji, zaledwie kilka mocniejszych odepchnięć polskiego reprezentanta doprowadziło go do zwycięstwa.

To drugi złoty medal dla Polski podczas tegorocznych Igrzysk. Po pierwszy sięgnęli Łukasz Jaworski i Artur Zakrzewski w skokach na trampolinie.  

Autor: 
Izabela Szkatuła
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama