UFC 211: totalna dominacja Joanny Jędrzejczyk! Polka broni pasa UFC w Dallas

Reklama

ndz., 05/14/2017 - 07:28 -- zzz

Joanna Jędrzejczyk pewnie wypunktowała Jessicę Andrade na gali UFC 211 w Dallas. Polka zwyciężyła jednogłośną decyzją sędziów i po raz piąty obroniła pas mistrzyni wagi słomkowej. To była kolejna dominacja Polki w oktagonie amerykańskiej organizacji.

 

2. runda to już dominacja Polki. Jędrzejczyk złapała swój rytm, zaczęła wykorzystywać przewagę zasięgu rąk i często trafiała Andrade w stójce. Olsztynianka świetnie pracowała na nogach, wyprowadzała dużo kopnięć, a po jednym z nich 25-letnia Brazylijka była bliska nokautu. 

Joanna Jędrzejczyk (MMA 14-0) i Jessica Andrade (MMA 16-6) od samego początku weszły w dynamiczne wymiany ciosów. Polka starała się trzymać dystans i co chwila trafiała przeciwniczkę, ale ta kilka razy zdołała przenieść walkę do parteru. Zawodniczce z American Top Team udawało się jednak za każdym razem wstać i oddawać rywalce mocnymi kolanami i łokciami pod siatką oktagonu. 

 

W kolejnej odsłonie starcia "JJ" biła jeszcze więcej, mocniej i skuteczniej. Polka ponownie utrzymała pojedynek w stójce, gdzie bezkarnie obijała Jessicę Andrade. Frustracja Brazylijki, która nie mogła w żaden sposób zagrozić mistrzyni UFC narastała, a kibice w American Airlines Center coraz głośniej dopingowali obrończynię tytułu. 

Dwie ostatnie rundy mistrzowskiego boju miały podobny przebieg. Jędrzejczyk biła z dużą częstotliwością, ale twarda Andrade cały czas stała na nogach. Brazylijka w chaotycznych atakach liczyła na jeden cios, który sensacyjnie zakończyłby starcie z faworyzowaną Jędrzejczyk. Ta jednak cały czas była uważna, a przede wszystkim lepiej prezentowała się kondycyjnie od pretendentki. "JJ" wyprowadzała coraz więcej kopnięć, a kilka z nich sięgnęło głowy 25-letniej zawodniczki z Umuarany. Na dystansie 25 minut Polka zadała ponad 200 uderzeń. 

Decyzja sędziów była jednogłośna. Stosunkiem głosów: 50-45, 50-45, 50-44 zwyciężyła Joanna Jędrzejczyk, broniąc po raz piąty tytułu mistrzyni UFC. Dla olsztynianki, trenującej w American Top Team, było to 14. zwycięstwo w karierze.

Joanna Jędrzejczyk to najlepsza zawodniczka UFC bez podziału na kategorie wagowe. Olsztynianka w największej organizacji MMA na świecie zadebiutowała w lipcu 2014, pokonując Julianę Limę. Już w marcu 2015 roku Polka sięgnęła po pas mistrzowski UFC, nokautując Carlę Esparzę. Od tego czasu jej wyższość w oktagonie musiały uznać kolejno Jessica Penne, Valérie Létourneau, Claudia Gadelha, Karolina Kowalkiewicz i Jessica Andrade. Jędrzejczyk w swoich planach ma również zdobycie drugiego mistrzowskiego tytułu w kategorii do 57 kg. 

Autor: 
Waldemar Ossowski
Źródło: 

Wp/foto Getty Images / Quinn Rooney

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Potwierdź, że nie jesteś robotem:

Reklama