Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Mistrz olimpijski Japończyk Satoshi Ishii cieszy się, że jest... Chorwatem

Reklama

śr., 08/07/2019 - 12:55 -- izabela.szkatula

Mistrz olimpijski z Pekinu (2008) w judo Japończyk Satoshi Ishii, który przyjął obywatelstwo Chorwacji i przeprowadził się do Zagrzebia nie ukrywa zadowolenia z podjętej decyzji, choć musiał zrzec się japońskiego paszportu. Jedynie nauka języka chorwackiego sprawia mu kłopoty.

- To jest świetna sprawa. Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy po tym, jak otrzymałem chorwackie obywatelstwo. Chcę podziękować Chorwatom, którzy przyjęli mnie w tak miły sposób. Dziękuję i doceniam to. Walczę teraz pod chorwacką flagą i walczę za Chorwację. Jedyna rzecz, która sprawia kłopot to język. Bardzo trudno się go nauczyć, szczególnie dla mnie Japończyka, bo to zupełnie inne światy. "Teško, teško" - powiedział Ishii cytowany przez stronę JudoIndside.com.
Mistrz olimpijski, który występuje obecnie w mieszanych sztukach walki (MMA), cieszy się, że jest w stanie zrozumieć język chorwacki. To zasługa korepetytora, z którym spotyka się codziennie.
- W tej chwili dużo rozumiem, ale nadal trudno mi rozmawiać w języku chorwackim. Kiedy ludzie mówią bardzo szybko to oczywiście mam jednak problemy. Gramatyka to katastrofa. Mój nauczyciel jest surowy i wymagający. Jest coraz lepiej, ale naprawdę trudno - dodał mistrz, który w Zagrzebiu mieszka z przyjaciółką, Brazylijką Kristin, byłą mistrzynią świata w brazylijskim ju- jitsu.
Pochodzący z Osaki Ishii dwa razy w karierze zamieniał dyscyplinę sportu - przechodząc z judo na MMA. Tuż po igrzyskach w Pekinie w wieku 21 lat po raz pierwszy rywalizował w mieszanych sztukach walki. Na tatami wrócił w 2010 roku, ale wytrwał tylko dwa lata.

 

Autor: 
Onet
Źródło: 

Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama