Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Michał Materla stracił przytomność po potężnym ciosie Pudziana

Reklama

ndz., 05/29/2022 - 11:23 -- zzz

Za nami wyczekiwany main event gali KSW 70. W łódzkiej Atlas Arenie zmierzyły się dwie legendy polskiego MMA, czyli Michał Materla i Mariusz Pudzianowski.

 

Zawodnicy łącznie stoczyli w KSW już 51 pojedynków. Michał ma ich na swoim koncie 27, najwięcej w organizacji, a Mariusz 24. Obaj zanotowali też rekordową liczbę skończeń przed czasem przez nokaut lub TKO. Mariusz już 11 razy w taki sposób wygrywał pojedynki, a Michał 10. Obaj również dopisali do swoich osiągnięć jedne z najszybszych nokautów w KSW. „Pudzian” w 18 sekund powalił Serigne Ousmane Dię, a Materla w 21 sekund znokautował Rodneya Wallace’a.

Teraz spotkali się w klatce podczas gali w łódzkiej Atlas Arenie. Miejsce to jest historycznie mocno związane z Pudzianowskim MaterląMariusz już 7 razy walczył w Łodzi – 6 w Atlas Arenie i 1 w klubie Wytwórnia. Michał stoczył w Łodzi 6 pojedynków – 4 w Atlas Arenie i 2 w klubie Wytwórnia. I to właśnie w Łodzi, podczas gali KSW 19, Materla zdobył pas wagi średniej w walce z Jayem Silvą.

Pudzianowski Materla nie tylko zapisali się złotymi zgłoskami w historii organizacji KSW, ale też przyczynili się do rozwoju i budowania jej siły. Ich drogi w tym sporcie różniły się jednak bardzo. Michał przygodę z MMA zaczynał już w 2003 roku, a wchodził do klatki z mat brazylijskiego jiu-jitsu. Mariusz zadebiutował w boju w roku 2009, a wcześniej dominował na arenach turniejów najsilniejszych ludzi świata. Dziś jednak obaj weszli razem do klatki i skonfrontowali w niej swoje umiejętności.

Mariusz zapowiadał przed walką z Michałem, że będzie to mocna wojna na wyniszczenie. Były strongman stawiał na swoją siłę i był zdania, że Materla może odbić się od niego jak od ściany. Michał natomiast chciał udowodnić, że jest lepszym zawodnikiem w każdej płaszczyźnie walki. Mówił, że sam narzuca na swoje barki presją związaną z wygraną.

RELACJA

Pierwszy z ciosami zaczął Pudzian. Po kilku sekundach Mariusz trafił Mocnymi ciosami, które zachwiały Materlą. Mariusz poszukał niskiego kopnięcia. Michał wystrzelił mocnym sierpem na wątrobę rywala. Pudzianowski trafił mocnym sierpem i następnie dołożył piekielny podbródkowy, którym znokautował Michała Materlę.

Zawodnik ze Szczecina był kilka minut nieprzytomny. To był ciężki nokaut!

Mariusz Pudzianowski pok. przez KO w 1.  Michała Materlę

KSW 70 KARTA WALK

Walka wieczoru:

  • Mariusz Pudzianowski (16-7-0) vs. Michał Materla (31-8-0)

Pozostałe walki:

  • Daniel Omielańczuk (25-12-1) vs. Ricardo Prasel (12-3-0)
  • Rafał Kijańczuk (11-4-0) vs. Ivan Erslan (11-1-0)
  • Izu Ugonoh (1-1-0) vs. Marek Samociuk (3-2-0)
  • Damian Piwowarczyk (5-0-0) vs. Bartosz Leśko (11-2-2)
  • Radosław Paczuski (3-0-0) vs. Jason Wilnis (2-0-0)
  • Anita Bekus (5-2-0) vs. Roberta Zocco (3-3-0)
  • Albert Odzimkowski (11-6-0) vs. Tommy Quinn (9-5-0)
  • Łukasz Rajewski (11-7-0, 1 NC) vs. Barrio (9-2-0)
Autor: 
zzz
Źródło: 

fansportu

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama