Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Adesanyę i obronił pas mistrza UFC

Reklama

ndz., 03/07/2021 - 09:09 -- zzz

Jan Błachowicz obronił tytuł mistrzowski UFC w wadze półciężkiej. Polak jednoglośnie na punkty pokonał Israela Adesanyę. Była to pierwsza porażka Nigeryjczyka w MMA.

 

 

 
 

reklama
dzięki reklamie oglądasz za darmo
 

Pojedynek rozpoczął się spokojnie. Obaj próbowali pojedynczych akcji. Wyprowadzali sporo kopnięć.

 

W drugiej rundzie walka powoli zaczęła się rozkręcać. Adesanya nadal sporo kopał. Błachowicz kontrował i kilka razy mocno trafił rywala. Próbował go też obalić, ale Nigeryjczyk świetnie się obronił.

W kolejnym starciu pojedynek bardziej się otworzył. Obaj weszli w kilka groźnych wymian. Lepiej wyszedł z nich Adesanya. Polak był bardziej zmęczony, a dodatkowo znać dawała o sobie łydka lewej nogi, na którą przyjmował sporo kopnięć.

Błachowicz dominował w parterze

Polak lepiej wyglądał w czwartej rundzie. Na początku kilka razy trafił rywala w stójce. Gdy Adesanya próbował zaatakować, Błachowicz wszedł w nogi i sprowadził przeciwnika do parteru. Tam miał wyraźną przewagę. Pracował nad poddaniem. Nigeryjczyk przetrwał, ale przyjął sporo ciosów, leżąc na macie.

 

Piąta runda miała podobny przebieg. Błachowicz ponownie obalił rywala. W parterze kontrolował pozycję i obijał Adesanyę.

Dzięki kontroli w parterze Polak zdecydowanie wygrał dwie ostatnie rundy. To okazało się decydujące, bo sędziowie zadecydowali, że to właśnie Błachowicz wygrał i zachował tytuł. 

Adesanya przegrał pierwszy raz w karierze. Wcześniej wygrał 20 walk. Nadal jest też mistrzem niższej, kategorii średniej.

Autor: 
zzz
Źródło: 

interia.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama