Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

WYWIAD Z DOROTĄ BANASZCZYK NA OLYMPIC.ORG

Reklama

czw., 06/27/2019 - 13:27 -- Anonim (niezweryfikowany)

Dorota Banaszczyk, pierwsza polska mistrzyni świata w karate olimpijskim, znalazła się na celowniku Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. – Na igrzyskach w Tokio będzie jedną z faworytem, a jeszcze rok temu była daleka od tego miana – czytamy na oficjalnej stronie MKOl-u olympic.org.

Dorota Banaszczyk w listopadzie ubiegłego roku wywalczyła złoty medal mistrzostw świata w Madrycie. Polka była bezkonkurencyjna w kumite w kategorii do 55 kg, pokonując po drodze m.in. Japonkę Sarę Yamadę, a w finale Niemkę Janę Bitsch. Życiowy, a przy okazji historyczny dla Polski sukces odniosła na półtora roku przed debiutem karate na igrzyskach olimpijskich.

Ostatnie sukcesy nie umknęły uwadze Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu, który za pośrednictwem swojej strony internetowej postanowił przybliżyć kibicom na całym świecie postać Doroty Banaszczyk. – Na imprezę w Madrycie jechała jako 28. karateczka rankingu, a wróciła z niej ze złotym medalem i nagrodą dla najbardziej wartościowej zawodniczki mistrzostw – zachwyca się autor tekstu na olympic.org.

Autor: 
---------------
Źródło: 

olympic.org

Polub Plportal.pl:

Reklama