Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Boks. Artur Szpilka zdradził wstępną datę powrotu. Już niedługo zobaczymy go w ringu

Reklama

czw., 01/30/2020 - 17:07 -- moderator2

Artur Szpilka cały czas przebywa w Hiszpanii, gdzie szykuje się do powrotu do wagi junior ciężkiej. Pięściarz zdradził, że to może nastąpić już niebawem.

 

17055287085247961433-2.jpg

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Artur Szpilka

Artura Szpilki w ostatnich tygodniach mniej w mediach, ale to nie znaczy, że u polskiego pięściarza nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie, bo od dłuższego czasu przebywa na zgrupowaniu w Hiszpanii, gdzie szykuje się do nowego wyzwania.

Pod koniec 2019 roku ogłosił, że kończy z wagą ciężką i wraca do junior ciężkiej, w której zaczynał karierę. Szybko zabrał się do pracy i zaczął zrzucać nadmiar kilogramów. Już teraz jest gotowy, by wejść do ringu. Kiedy to nastąpi? Już niebawem, co zdradził, mówiąc o treningach na świeżym powietrzu.

- Biegamy też w górach. Choć powoli już ich koniec, bo teoretycznie mam walczyć w marcu - powiedział "Szpila" w rozmowie z TVP Sport.

Pięściarz z Wieliczki przyznał, że cały czas walczy ze sobą, by trzymać się diety. Na razie się udaje. Znacznie trudniej mu przetrwać rozłąkę z rodziną.

- Na miejscu są świetne warunki. Tęsknie za Kamilą, za pieskami. Wiadomo, to rodzina. Codziennie oglądam pieski na kamerach. Widzę, co robią. Wujek Mati się nimi opiekuje. Biega z Pumbą, jestem spokojniejszy. Co do samych warunków, jest świetnie, robimy świetną robotę. Fajna pogoda - tłumaczy.

Na razie nie znamy żadnych szczegółów na temat kolejnej walki Szpilki poza tym, że może się odbyć w marcu. W październiku ubiegłego roku wygrał przed czasem z Fabio Tuiachem, ale było to jeszcze w kategorii ciężkiej.

 

Autor: 
Robert Czykiel
Źródło: 

sportowefakty.wp.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama