Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech English French Georgian German Greek Hindi Hungarian Italian Japanese Russian Serbian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Fury kontra Joshua jest mało prawdopodobne, mówi promotor Warren

Reklama

wt., 09/28/2021 - 10:13 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Anthony Joshua stracił tytuły WBA, WBO, IBF i IBO na stadionie Tottenham Hotspur.

Oszałamiająca porażka Anthony'ego Joshui z Oleksandrem Usykiem z Ukrainy oznacza, że ​​jest mało prawdopodobne, aby doszło do walki o zjednoczenie świata wagi ciężkiej między Brytyjczykami, Joshuą i Tysonem Fury, powiedział promotor Frank Warren.

Joshua nie był w stanie przeciwstawić się lepszym umiejętnościom bokserskim Usyka, gdy poniósł drugą zawodową porażkę, przegrywając w weekend tytuły WBA, WBO, IBF oraz IBO na stadionie Tottenham Hotspur. „Nie wierzę, że to się dzieje” – powiedział BBC promotor Fury’ego, właściciel tytułu WBC, Warren. „Była walka o zjednoczenie, taka wielka walka. To bolesne”.

Rewanż z Usykiem dałby Joshui szansę na odzyskanie pasów, ale Warren powiedział, że „wrażliwy” Londyńczyk nie byłby w stanie sprostać Fury’emu, nawet gdyby walczyli.

„Usyk jest dobrym zawodnikiem, świetnie boksował. Ale Joshua jest tak wrażliwy. Był taki od wieków” – dodał. „Mogą rozmawiać ile chcą o rewanżach… Nawet gdyby miał pokonać Usyka, co Tyson Fury zrobi z Joshuą?”

Fury zmierzy się z Deontayem Wilderem w Las Vegas w przyszłym miesiącu po podpisaniu kontraktu na walkę z Amerykaninem po raz trzeci.

Autor: 
Reuters / tłum. Karolina Bryndal
Polub Plportal.pl:

Reklama